(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

НИКОЛОВСКИ ПРИЗНА: ЗГРЕШИВМЕ ШТО ЛУПНАВМЕ 1 МИЛИЈАРДА НА СКОПЈЕ 2014-ТА, ТРЕБАШЕ ДА ГИ ДАДЕМЕ ЗА БРАНАТА ЧЕБРЕН ГАЛИШТЕ СЕГА ЌЕ ИМАВМЕ СТРУЈА!

Она што е суштина во програмскиот документ, кој ќе биде преведен на повеќе јазици, е да ги поставиме основните 16 точки по кои сметаме дека треба да се развива Македонија. Идејата на текстот е да е променлив, да ги отслика политиките на ВМРО ДПМНЕ но и да се отвори кон сите значајни општествени субјекти, вели за „Утрински брифинг“ потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски.

Во образованието мора да се договориме околу една реформа. Никој никого не консултира никој никого не прашува. Почнавме со Кембрич, преминавме кон дигитализација. Ни едното ни другото до крај не го истеравме. Мора да се договориме за 5 – 6 базични теми кон кои ќе целиме.

– Во Македонија постојат генерално две големи политички партии и здраво е доколку видиме патриотизам на двете страни. Мора да имаме еден систем каде што ќе има апсолутна лојалност кон државата. Многу процеси станаа неиздржливи, вели Николоски.

На пример, односот со енергетиката не носи да размислуваме што ќе се случува со струјата по први јануари.

Доколку сега бираме меѓу Скопје 2014 и Чебрен и Галиште секако дека приоритет е второто, и факт е дека се направени грешки, вели тој.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 11

anime websites My Hero Academia Season 2 (Dub)

anime online JUJUTSU KAISEN (Dub)

watch anime free AnimeDao Dragon Ball Super (Dub)

watch anime dub How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom