ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
ШИЛЕГОВ: ДРИСЛА ПОВЕЌЕ НЕ ГО ТРУЕ СКОПЈЕ, ИНВЕСТИРАВМЕ ВО ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ!
ШИЛЕГОВ: ДРИСЛА ПОВЕЌЕ НЕ ГО ТРУЕ СКОПЈЕ, ИНВЕСТИРАВМЕ ВО ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ!
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.

НИКОЛОВСКИ: СДСМ е фаворит на локалните избори, имаме евиденција дека околу 6400 проекти ветени од страна на нашите градоначалници и совети се испорачани, околу 4000 се во тек на реализација и околу 1900 што не се започнати и треба да започнат во останатиот период

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во интервју за телевизија „Сител“ истакна дека детално преку системот за следење на работата на партијата, што се воведе се следи работата на градоначалниците и советите, но и на функционерите на државно ниво.

„Имаме евиденција дека околу 6400 проекти ветени од страна на нашите градоначалници и совети се испорачани, околу 4000 се во тек на реализација и околу 1900 што не се започнати и треба да започнат во останатиот период, соопшти Николовски.

Тој нагласи дека на претстојните локални избори СДСМ ќе излезе со чесна понуда и одговорни кадри, кои на анкетите ќе бидат најдобри.

„Ние кон крајот на месецот ќе преминеме и со штабска работа, ќе биде избран и централниот изборен штаб и ќе започне постапката за евидентирање и предлагање на кандидати за советници и градоначалници, најави Николовски.

Тој додаде дека во оваа постапка ќе се искористат сите модерни алатки, кои ги имплементираше СДСМ во изминатиот период, преку реевидентирање на над 80.000 членови, новите дигитални картички..

„Ќе овозможиме и членовите да се определат за кандидатите, но и ќе направиме истражување на јавноста и на тоа што мислат граѓаните за кандидатите“, истакна Николовски.

Генералниот секретар посочи дека ова освежување од Конгресот, ќе продолжи и при избор на кандидати за советници и градоначалници, но секако оние што покажале резултати, се докажале ќе имаат шанса, можност повторно да бидат кандидати.

„СДСМ е убедлив во промените и во победите, фаворити сме на локалните избори, според сите истражувања, кои ги прави партијата, но мораме да предложиме, а граѓаните да изберат чесни, одговорни и способни кандидати, порача Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во интервју за телевизија „Сител“.

loading...

https://aniwatch.pro watch anime free

Website https://animedao.nl: Watch U-SA-GUI animedao Episode Full animedao food wars

Watch Magical Angel Creamy Mami Episode 52

AnimeFreak: Initial D Extra Stage (Dub) anime episode 2 online free at https://animefreak.ws animefreak dororo

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1431680

Docs google: https://docs.google.com/document/d/1lvCR6cw2GHAvzRSx4rmagWF9kmgvnj7OAYsACFBvsFc