ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
ШИЛЕГОВ: ДРИСЛА ПОВЕЌЕ НЕ ГО ТРУЕ СКОПЈЕ, ИНВЕСТИРАВМЕ ВО ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ!
ШИЛЕГОВ: ДРИСЛА ПОВЕЌЕ НЕ ГО ТРУЕ СКОПЈЕ, ИНВЕСТИРАВМЕ ВО ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ!
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.

НИКОЛОВСКИ: Упатувам апел за смиреност, следење на изречените мерки и подготвеност да се помогне онаму каде што има можност

📢 Со цел ефикасна интервенција и непречено ставање во служба на сите расположливи ресурси во спречувањето на пожарите кои зафатија повеќе делови од територијата на државата, Владата денес донесе одлука за стапување во сила на 30 дневна кризна состојба на територија на целата држава.

✅ Во тек е забраната за движење во шумски подрачја ширум целата земја.

✅ Пристигнатата помош од соседите е веќе ставена во употреба и дејствува заедно со нашите противпожарни и армиски сили.

✅ Петте хеликоптери од утринава веќе го гаснат пожарот во Пехчево и ќе останат на позициите сè додека временските услови го дозволуваат тоа.

✅ Подготвени за дејствување се сите капацитети на Центарот за управување со кризи, Дирекцијата за заштита и спасување, како и медицинскиот персонал во земјата во случај да се јави потреба од тоа.

✅ Сите надлежни институции доследно ги извршуваат своите обврски согласно ингеренциите кои ги имаат. Се дејствува соодветно, координирано и прописно, со ефективно користење на сите расположливи капацитети.

📢 Упатувам апел за смиреност, следење на изречените мерки и подготвеност да се помогне онаму каде што има можност.

loading...

Watch Boku wa Sonzai Shiteinakatta Episode Full

4Anime: Lupin III: Goodbye Lady Liberty (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation factor of hope

https://twistmoe.net gogoanime

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/kissanimemx/designs

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/animeflixnl