Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

НИКОЛОВСКИ: Во рамки на денешните теренски работни активности го посетив новиот објект на Воспитно-поправниот дом во с. Волковија, Општина Брвеница

Со новиот објект решен е проблемот стар 19 години, обезбедени се соодветни хумани услови за штитениците од овој дом.

Домот соработува со УНДП, УНИЦЕФ, Холандскиот хелсиншки комитет и Агенцијата за млади и спорт за да се опфатат сите потребни елементи за развој на штитениците по европски стандарди.

Модернизацијата и соработка меѓу државните институци, невладиниот сектор и меѓународните организации е успешен модел за намалување на малолетничка деликвенција и корупција во оваа сфера.

loading...

Animepahe: Precure All Stars Movie DX: Minna Tomodachi☆Kiseki no Zenin Daishuugou! anime episode Full online free at https://animepahe.cc english dubbed anime

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

When Supernatural Battles Became Commonplace Episode 12

AnimeFLV: Welcome to Irabu's Office anime episode 11 online free at https://animeflv.uk watch anime

500px: https://500px.com/p/gogoanimebe

Qiita: https://qiita.com/animefreakws