Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

НИШТО ОД МЕНАЏЕРСКИТЕ КВАЛИТЕТИ ОД СВЕТСКИ РАНГ – ДАНЕЛА ПРОДОЛЖУВА ДА ПЛАЧЕ: ВЛАДАТА МЕ САБОТИРА, ПЕТРЕ МИ ОСТАВИЛ ГОЛЕМИ ДОЛГОВИ, НЕ МОЖАМ НИШТО ДА СРАБОТАМ!

Од околу 2 часа колку што траеше денешниот брифинг на градоначалничката со новинарите, едно саат и 45 минути таа плачеше односно се жалеше како владата ја саботирала, Петре не сработил ништо и оставил големи долгови, кое патем едно со друго не иде или работел и трошел или ништо не работил и нема долгови не може и двете, потоа како немала ингеренции, немало време за големи проекти, народот не сакал да чека?!?!

Буквално што и да ја прашаа новинарите, Данела одговараше на еден од следниве начини

– Нема пари за тоа
– Нема време за тоа народот не му се чека 4 години за такви проекти, народот сака одма решенија
– Владата за тоа треба да се праша, а они мене ме саботираат
– Немам ингеренции за тоа, прашајте ја владата
– Што не го сработи тоа Петре, што работеше овие 4 години он?!

И така цели 2 саата новинарите пукаа она се тоа па тоа, и на крај кога сите се изморија, брифингот заврши и сите си отидоа.

Многу чудна е Данела, она мислела ќе дојде во град Скопје и ќе затече пуна каса во време на Пандемија која трае веќе 2 години кога приливите на градот се преполовени плус имаше и мораториум за градење па немаше уплата на комуналии во градската каса плус Петре почна неколку капитални проекти како набавка на автобуси, неколку булевари нови и реновирање на неколку постоечки, старт на мостови и тоа два на Вардар, нови кружни текови, проект БРТ, Универзална Сала итн итн, проекти кои чинат пари…

Она исто така очекувала да дојде во канцеларијата и да затече штама, ништо да не се работело претходно да нема започнати проекти и она само да каже АЈМО ЉУДИ и тогаш сите да се фатат за работа?!?!

Очекува соработка со владата кога нејзината прва изјава вечерта кога победи беше ОЧЕКУВАМ ЗАЕВ ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА?!?! Тоа ли е нејзината независност како независен кандидат?!?!

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 6

To Your Eternity

anime website Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

watch anime dub Naruto

free anime One-Punch Man