БРАВО СТОПАНСКА БАНКА СКОПЈЕ - ДОНИРАА ОПРЕМА ЗА ГПС ЗА АМБУЛАНТНИТЕ ВОЗИЛА, ВКУПНО СЕ ДОНИРАНИ 250 000 ЕВРА
БРАВО СТОПАНСКА БАНКА СКОПЈЕ - ДОНИРАА ОПРЕМА ЗА ГПС ЗА АМБУЛАНТНИТЕ ВОЗИЛА, ВКУПНО СЕ ДОНИРАНИ 250 000 ЕВРА
ГНИДИ ВМРОВСКИ - УНИШТЕН СЛОГАНОТ НА ВЛЕЗ ВО БИТОЛА: Кога не те бива за ништо друго, за уништување ќе те бива
ГНИДИ ВМРОВСКИ - УНИШТЕН СЛОГАНОТ НА ВЛЕЗ ВО БИТОЛА: Кога не те бива за ништо друго, за уништување ќе те бива
ТОП 7 НАЈИДИОТСКИ ТЕЗИ И НАРАТИВИ НА МРЧАТОРИТЕ СО КОИ СЕ НАПАЃА ЗАЕВ ОКОЛУ СКАНДАЛОТ СО САШО МИЈАЛКОВ
ТОП 7 НАЈИДИОТСКИ ТЕЗИ И НАРАТИВИ НА МРЧАТОРИТЕ СО КОИ СЕ НАПАЃА ЗАЕВ ОКОЛУ СКАНДАЛОТ СО САШО МИЈАЛКОВ
НУКЛЕАРНА БОМБА НА МИРЈАНА НАЈЧЕВСКА: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ МОНСТРУМ СУДИИ ДЕЛАТ ПРАВДА ВО ЗЕМЈАВА!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА МИРЈАНА НАЈЧЕВСКА: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ МОНСТРУМ СУДИИ ДЕЛАТ ПРАВДА ВО ЗЕМЈАВА!
Бесими во Брисел на средби со еврокомесарите Вархеи, Џентилони и Хан
Бесими во Брисел на средби со еврокомесарите Вархеи, Џентилони и Хан
ШЕФИЦАТА НА НАСА ЗА МИСИЈАТА НА МАРС Е СРБИНКА РОДЕНА ВО БЕЛГРАД
ШЕФИЦАТА НА НАСА ЗА МИСИЈАТА НА МАРС Е СРБИНКА РОДЕНА ВО БЕЛГРАД
ЗАЕВ СЕ ПОФАЛИ СО НОВ УСПЕХ: Продолжува растот на платите, посветени сме да стигнеме до 34.000 денари просечна плата
ЗАЕВ СЕ ПОФАЛИ СО НОВ УСПЕХ: Продолжува растот на платите, посветени сме да стигнеме до 34.000 денари просечна плата
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од четврток, 25.02.2021 година, ќе започне со исплата на февруарските пензии
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од четврток, 25.02.2021 година, ќе започне со исплата на февруарските пензии

НИВОТО НА ВАШАТА ПРОФЕСИЈА ГО ГРАДИТЕ ЛИЧНО ВИЕ САМИТЕ – И НИКОЈ ДРУГ

Кога ги правиме првите чекори во својата професија најчесто сме доста радознали.
Сакаме да научиме многу работи преку ноќ, но во суштина сме свесни дека секој успех, секое знаење оди чекор по чекор. Но, најважно од се е тоа што каква матрица ќе си поставиме во самиот почеток за нашата кариера така и ќе ја градиме.
Доколку матрицата ја поставиме правилно на почетокот т.е. точно ги зацртаме нашите цели за да ги исполниме и одиме по вистинскиот пат на професијата ние веќе во старт сме успешни.
Нивото во нас самите го градиме токму ние, и каква слика и мислење создаваме во нашата глава за тоа кои сме на професионален план така не доживува и околината затоа што ние всушност на околината и на луѓето околу нас им го даваме она што го носиме.
ПРАВИЛО БР. 3 – Слушајте ја Вашата интуиција за некоја постапка која треба спонтано да ја направите во одредени моменти кога ќе Ви дојде пред Вас ненајавено. Интуицијата ќе ја направи реална Вашата идеја која ќе се преточи во вистински успех и моќ.

ВЕРУВАЈТЕ има нешто посилно од ВАС а што се наоѓа токму во Вашите мисли кои ќе ве однесе до професионалната моќ.
Тоа е Вашиот внатрешен глас, Вашето второ Јас – ВАШАТА ИНТУИЦИЈА.

Извадок од делото ,, Стилот во Вашата професија,,
Глава Прва,
Почетоците во Вашата професија
Пасос 3, стр. 17

Автор: М-р Нада Темелкоски

loading...

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III Episode 12 at website https://animeplanet.cc my anime planet

Naruto (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/Ykd) Episode 220 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll premium account reddit 2020