(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЗАЕВ: ТИЕ ШТО СЕ БУНАТ ВО СДСМ СЕ ЛУЃЕ КОИ САКАА ДА БИДАТ МИНИСТРИ И ДИРЕКТОРИ АМА НЕ ГИ ДОБИЈА ТИЕ ФУНКЦИИ ЗАТОА ШТО НЕ МОЖЕ СЕКОЈ ДА БИДЕ ДИРЕКТОР ИЛИ МИНИСТЕР
БОМБА НА ЗАЕВ: ТИЕ ШТО СЕ БУНАТ ВО СДСМ СЕ ЛУЃЕ КОИ САКАА ДА БИДАТ МИНИСТРИ И ДИРЕКТОРИ АМА НЕ ГИ ДОБИЈА ТИЕ ФУНКЦИИ ЗАТОА ШТО НЕ МОЖЕ СЕКОЈ ДА БИДЕ ДИРЕКТОР ИЛИ МИНИСТЕР
(ВИДЕО) Заев: За Скопје ја ставам на коцка мојата лична кариера, граѓаните треба да излезат на гласање
(ВИДЕО) Заев: За Скопје ја ставам на коцка мојата лична кариера, граѓаните треба да излезат на гласање

Ноќеска во судар со такси возило се преврте полициско возило на Рузвелтова – лесно повредени тројца полицајци

Тројца полицајци се повредени откако полициско возило се превртело ноќеска во сообраќајка што се случила на крстосницата на улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“ во скопската населба Карпош, потврдуваат за Фокус од МВР.

Сообраќајката се случила во 3.37 часот, а повредените полицајци биле пренесени на Клиника.

-На 10.07.2021 во 03,37 часот во Скопје на крстосницата од ул.„Франклин Рузвелт“ со ул.„Орце Николов“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „шкода јети“ сопственост на МВР, а управувано од К.Н. и патничко моторно возило „мицибуши спејстар“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.А.(41) од Скопје. Во незгодата со повреди се здобиле возачот (полициски службеник) на возилото “шкода јети“ и двајца сопатници (поолициски службеници) од истото возило, по што им била укажана помош во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје, велат од МВР за Фокус.

Според нашите неофицијални информации, полицајците се здобиле со полесни повреди, само еден е задржан на опсеврација на Клиника. Причините за сообраќајката меѓу полициското возило и такси возилото допрва ќе се утврдуваат.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Cardfight!! Vanguard: overDress 4anime Episode 12 watch anime dub

Watch Wangpai Yushi Episode 13

Website https://wcostream.cc: Watch Precure All Stars Movie: Haru no Carnival♪ wcostream Episode Full black clover wcostream

Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan (https://gogoanime.be/m/x1WN) Episode Full

Experiment: https://experiment.com/users/kkissanime

Ulule: https://www.ulule.com/kissanimemx/#/projects/followed