(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

НОЛЕ СЕ ИЗБРУКА, НАМЕСТО ДА БИДЕ ПРИМЕР ЗА НАРОДНИТЕ МАСИ ШИРУМ СВЕТОТ ТОЈ СЕ ОТКАЖА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН ЗАТОА ШТО ОДБИВА ДА СЕ ВАКЦИНИРА?!?!

Ѓоковиќ одбива да открие дали се вакцинирал против ковид-19 (Фото: АП)

Новак Ѓоковиќ се повлече од српскиот тим за АТП купот во Сиднеј, со што дополнително се зголемија сомнежите дали ќе ја брани титулата на Отвореното првенство на Австралија следниот месец.

Долго време се шпекулираше дали светскиот рекет број еден ќе учествува на двата турнира, додека одбиваше да открие дали се вакцинирал против ковид-19.

Организаторите на Австралија опен, кој почнува на 17 јануари, кажаа дека сите учесници мора да бидат вакцинирани против ковид-19 или да приложат медицинско ослободување одобрено од меѓународен панел на експерти.

Ѓоковиќ има освоено рекордни девет титули во Мелбурн, вклучувајќи ги последните три. Минатиот месец, неговиот татко Срѓан кажа дека Новак веројатно нема да игра на Австралија опен, споредувајќи го барањето за задолжителна вакцинација со уцена.

loading...

4anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime One Piece Episode 999

Fairy Tail (Dub) Episode 167

One Piece Episode 1001

anime websites BANANA FISH

4anime. biz Fairy Tail