Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

НОРМАЛНО, ВМРОВЦИТЕ НАЈДОА МААНА И НА ПРОЕКТОТ ОТВОРЕН БАЛКАН, ОНИ БИ БИЛЕ ПРОТИВ И СОПСТВЕНАТА МАЈКА АКО ТОА ИМ ДОНЕСЕ ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ

Претседателот на Националниот совет за евроинтеграции, Александар Николовски, кој воедно е потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, за време на денешната расправа во Собранието истакна дека се злоупотребува процесот на пристап на земјава во ЕУ од страна на власта.

-Бесрамно тој процес се злоупотребува континуирано со цел одредени политички структури да останат на власт, но и да се отворат нови процеси како „Отворен Балкан“, кои имаат пред себе многу прашалници за кои нема одговори, а се однесуваат на иднината на државата и на регионот и стабилноста на границите – рече Николоски.

Во врска со спорот со Бугарија, Николовски нагласува дека има впечаток оти не постои посериозен притисок врз Бугарија. Според него, постои само декларативен пристисок на зборови.

-Можам да се согласам со Никола Димитров дека какво било решение треба да дојде и да се усвои во македонското Собрание, но прашањето кое ми се поставува е дали ќе има било какво решение бидејќи нема притисок врз другата страна – рече Николоски.

loading...

anime stream. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

stream anime online AnimeHeaven Bleach

AnimeHeaven So I'm a Spider, So What? Episode 17

AnimeHeaven Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 11

animeheaven Tokyo Revengers (Dub)