ВЛАДА: Со новото праведно тарифирање, оние кои трошат помалку, плаќаат помалку струја
ВЛАДА: Со новото праведно тарифирање, оние кои трошат помалку, плаќаат помалку струја
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид

НОВ ПОРАЗ НА МАФИЈАТА, НАРОДОТ ЗА ОВА ЌЕ ЈА НАГРАДИ ВЛАСТА – Камчев останува во “Шутка”, доби нови 30 дена притвор!

Бизнисменот Орце Камчев и понатаму ќе остане во истражниот затвор “Скопје” бидејќи Кривичниот суд денеска му го продолжи притворот за нови 30 дена.

-Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје, донесе решение со кое ја продолжи мерката притвор за лицето Ј.К за 30 дена, поради постоење на околностите од член 165 ст.1 т.1 од ЗКП, информираат од Кривичниот суд.

Бизнисменот веќе три месеци е во притвор, како осомничен во предметот “Плацевите на Водно”, а сега таму ќе остане уште нови 30 дена.

Претходно, Камчев нудеше и гаранција од 1,7 милион евра за да се брани од слобода, но таа му беше одбиена бидејќи според Апелацискиот суд и натаму постои опасноста од бегство.

Кривичниот суд наскоро ќе треба и да го оцени обвинението за “Плацевите на Водно”, кое беше поднесено пред еден месец. Доколку добие зелено светло, тогаш набрзо ќе стартува и судењето.

Освен Камчев, во овој случај осомничен е и екс премиерот Никола Груевски, неговиот кум Ристо Новачевски, екс директорот на УБК Сашо Мијалков, мајката на Камчев, Ратка Камчева и Ненад Јосифовиќ.

извор: Фокус

loading...

play go88 đăng nhập tải game go88 go88 cổng quốc tế

Đăng Ký Sunwin Miễn Phí - Đỉnh Cao Sunwin 2022 nạp tiền sunwin sunwin pro plus apk