(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

НОВ СВЕТСКИ ГРАДЕЖЕН ПРОЕКТ ЌЕ НИКНЕ ВО СКОПЈЕ СПРОТИ ХИЛТОН ХОТЕЛ: Skopje Riverside

Местото каде што живееме има огромно влијание врз чувството на исполнетост и среќа, поради што е потребно добро да се избере и да се одлучи каде ќе биде вашето безбедно прибежиште и оаза на мирот. Изборот на нов дом подразбира избор на простор кој ќе ги задоволува вашите потреби, место коешто ќе ви го овозможи потребниот мир. Вашиот нов дом кажува сè за вас и го отсликува вашиот карактер.

Саник е компанија која ги следи светските трендови во архитектурата и градежништвото и постојано се стреми кон иднината. Eден од најголемите архитектонски предизвици e да создадеме чувство на убавина и топлина. Ова чувство е особено важно во моментите кога избираме нов простор за живеење, и токму затоа при дизајнирање на Skopje Riverside го имавме предвид токму тоа чувство на топлина – чувството за дома. Дизајниран според уникатните потреби на времето во кое живееме, исполнет со стил, функционалност, eлегантен простор, светлина и квалитет.

Сепак, дури и ако сме големи љубители на урбаниот и модерен живот, сакаме во некои моменти да бидеме опкружени со убава природна средина и тишина што носи мир и бегство од секојдневието. Бидејќи честопати сме преокупирани со брзината на животот во главниот град, ретко има места за вистински уживање во малите нешта, така проектот Skopje Riverside нуди можност да поставите рамнотежа помеѓу работата и слободното време на еден завиден животен стандард.

Сместен на идеална локација покрај кејот на реката Вардар поврзан со останатите делови на градот преку главните сообраќајни артерии и булевари, со брз влез и излез на меѓународниот автопат Е75. Скопскиот аеродром „Александар Велики“ е оддалечен 15 минути возење. Во непосредна близина се наоѓаат училишта, универзитети, детски градинки, болници, шопинг центри, автобуски постојки, хотели и ресторани. Дозволете си поглед од првиот ред и повеќе од заслужен животен стил.

Одлична поврзаност со непосредното опкружување и со останатите делови на градот, полесен и поефикасен сообраќај преку мостот Михајло Апостолски, лоциран на булевар АСНОМ. Овој мост претставува модерно решение, изграден по сите стандарди. Со своите шест коловозни ленти и нови автобуски линии го прави сообраќајот да циркулира побрзо. Дополнително, за сите станари на Skopje Riverside клучна предност е близината на пешачките и велосипедските патеки на само неколку метри од вашиот дом, на самиот кеј на реката Вардар. Урбано уреден со јавно шеталиште и велосипедска патека од едната страна преку мостот Михајло Апостолски се поврзувате со паркот на езерата, спортскиот комплекс Јане Сандански, хотел Русија, бројни ресторани , кафетерии, супермаркети, шопинг центри, детски градинки, училишта. Во непосредна близина е East Gate Mall , општини, Универзитети, болници, гастрономски и други забавни објекти.

SKOPJE RIVERSIDE, сместен покрај кејот на реката Вардар, е модерен комплекс којшто носи комплетна трансформација на овој дел од градот. Ново урбано место во кое се наоѓаат четири станбени единици, два деловни објекта и сопствена катна гаража.

Проектиран по најсовремени архитектонски решенија кои ќе овозможат вашиот живот да добие нова димензија на префинетост и ексклузивност. На своите идни станари ќе им овозможи комфорно, удобно и сигурно место за живот.

Во проектот предвидена е сопствена катна гаража, која ќе се гради по по највисоки стандарди, со најквалитетни материјали од реномирани производители, со вкупен брoj од 1496 стана и 2456 паркинг места.

Вашиот нов дом – Саник

loading...

ANIMEFLIX: Henkei Shojo anime episode 5 online free at https://animeflix.nl animeflix detective conan

Website https://kissanime.mx: Watch Super YoYo (Dub) kissanime Episode 22 kissanime seven deadly sins

TwistMoe: Ikkitousen: Shuugaku Toushi Keppuuroku anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch anime free

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Folkd: https://www.folkd.com/user/animefreakws

Giveffect: https://www.giveffect.com/users/1026728-animefreak