МИЦКОВСКИ ОЧАЕН: ЗА ДА СТАНАМ ПРЕМИЕР СУМ СПРЕМЕН И ТЕХНИЧКА ВЛАДА ДА ЈА УКИНЕМЕ И ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА ДА ЈА ИЗГЛАСАМЕ...
МИЦКОВСКИ ОЧАЕН: ЗА ДА СТАНАМ ПРЕМИЕР СУМ СПРЕМЕН И ТЕХНИЧКА ВЛАДА ДА ЈА УКИНЕМЕ И ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА ДА ЈА ИЗГЛАСАМЕ...
БРАВО, ЌЕ ГО БИДЕ НОВИОТ БУГАРСКИ ПРЕМИЕР - ПЕТКОВ: Ние по ниеден начин не го доведуваме во прашање идентитетот, јазикот на граѓаните во Република Северна Македонија, тоа е ваше идентитетско право!
БРАВО, ЌЕ ГО БИДЕ НОВИОТ БУГАРСКИ ПРЕМИЕР - ПЕТКОВ: Ние по ниеден начин не го доведуваме во прашање идентитетот, јазикот на граѓаните во Република Северна Македонија, тоа е ваше идентитетско право!
ШЕФОТ НА МАКЕДОНСКО - БУГАРСКА БИЗНИС КОМОРА СО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ: Запрете го миграцискиот пустош кој ни се случува во двете држави и договорете се да останеме тука и да живееме едни покрај други во хармонија, наместо некаде далеку, да бидеме Mакедонци и Бугари во Македонија и Бугарија, наместо странци во Англија и Германија
ШЕФОТ НА МАКЕДОНСКО - БУГАРСКА БИЗНИС КОМОРА СО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ: Запрете го миграцискиот пустош кој ни се случува во двете држави и договорете се да останеме тука и да живееме едни покрај други во хармонија, наместо некаде далеку, да бидеме Mакедонци и Бугари во Македонија и Бугарија, наместо странци во Англија и Германија
МИЦКОВСКИ СЕ ПРЕДОМИСЛИ: НЕМА ДА УСЛОВУВАМ СО ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗА СРЕДБА СО КОВАЧЕВСКИ?!
МИЦКОВСКИ СЕ ПРЕДОМИСЛИ: НЕМА ДА УСЛОВУВАМ СО ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗА СРЕДБА СО КОВАЧЕВСКИ?!
РЕЖИМОТ НА СДСМ СЕ ПРЕТЕРА, МИЦЕТО НЕ СЕ СИМНУВА ОД ТВ, СЕКОЈА ВЕЧЕР ГОСТУВА НА СИТЕ НАЦИОНАЛНИ ТЕЛЕВИЗИИ, КАКО ОН ДА Е ПРЕМИЕР ВО ЗЕМЈАВА?!?!
РЕЖИМОТ НА СДСМ СЕ ПРЕТЕРА, МИЦЕТО НЕ СЕ СИМНУВА ОД ТВ, СЕКОЈА ВЕЧЕР ГОСТУВА НА СИТЕ НАЦИОНАЛНИ ТЕЛЕВИЗИИ, КАКО ОН ДА Е ПРЕМИЕР ВО ЗЕМЈАВА?!?!
НАШИОТ ПРОБЛЕМ НЕ Е БАЛКАНСКИОТ НАЦИОНАЛИЗАМ, ТУКУ НАЦИОНАЛИЗМИТЕ ВО ЕУ, ВЕЛИ ЕДИ РАМА
НАШИОТ ПРОБЛЕМ НЕ Е БАЛКАНСКИОТ НАЦИОНАЛИЗАМ, ТУКУ НАЦИОНАЛИЗМИТЕ ВО ЕУ, ВЕЛИ ЕДИ РАМА
БОЈАРОВСКИ: ЗАЕВ СИ ЗАМИНУВА ОД ВЛАДАТА КАКО ГОЛЕМ ЧОВЕК
БОЈАРОВСКИ: ЗАЕВ СИ ЗАМИНУВА ОД ВЛАДАТА КАКО ГОЛЕМ ЧОВЕК
(ВИДЕО) ФИФА ГО ИЗБРА РОБЕРТ ЛЕВАНДОВСКИ, ГОЛГЕТЕРОТ НА БАРН МИНХЕН ЗА СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА 2021-ВА, ЧОВЕКОТ 7 ГОДИНИ ПО РЕД Е СВЕТСКИ НАЈДОБАР ГОЛЕГЕТЕР
(ВИДЕО) ФИФА ГО ИЗБРА РОБЕРТ ЛЕВАНДОВСКИ, ГОЛГЕТЕРОТ НА БАРН МИНХЕН ЗА СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА 2021-ВА, ЧОВЕКОТ 7 ГОДИНИ ПО РЕД Е СВЕТСКИ НАЈДОБАР ГОЛЕГЕТЕР

НОВА ПРОГРАМА – СТАРА ЦЕНА Work and Travel AMERICA – 2021 НЕ ЈА ПРОПУШТАЈТЕ НОВАТА МОЖНОСТ – НОВ ПОЧЕТОК , НОВИ УСПЕСИ

Почитувани студенти ,

Од денес , 14 Октомври 2020 година , Коузон Студентски сервис Македонија, почнува со активно прифаќање на апликации за летна студентска работа во Америка , за сезона 2021.
Сите информации од нашите партнери од Америка, потврдуваат дека во лето 2021 година , СЕКАКО ЌЕ СЕ ПАТУВА, ПРЕСТОЈУВА и РАБОТИ 4 месеци во Америка.

Имаме неколку важни информации да споделиме со сите заинтересирани за учество во програмата за следното лето .

1. НАШАТА ЦЕНА на програмата за ЛЕТО 2021 година – останува ИСТА како и во 2020.
2. ГИ ИМАМЕ ИСТИТЕ АТРАКТИВНИ РАБОТНИ ПОНУДИ – како и во 2020
3. Го проширивме партнерството со неколку реномирани работодавци од Источниот брег на Америка.
4. Нудиме апсолутно флексибилен начин на уплата и грантирано враќање на депозитот уплатен во периодот од Октомври до 31 декември.

ВАЖНО – она што не е нај-нај , е тоа што оваа година т.е за сезона 2021 , бројот на апликанти е ограничен на 70 % од квотата што ја имавме за 2020 година.
Од оваа причина ВЕ ПОВИКУВАМЕ – навреме да не контактирате и да аплицирате.

КОИ СЕ ЧЕКОРИТЕ КОИ ТРЕБА ДА ГИ СЛЕДИТЕ ?

1. Пополнете ја нашата онлине апликација на овој линк

Online application


( системот автоматски ви дава апликативен број за учество во програмата и Вашата апликација кај нас ќе биде сигурна ).
2. Размислете каква работа барате .
3. Од наша страна ќе добиете е-маил со официјална покана да ја пополните комплетната апликација за учество во програмата .
4. Изберете со кого сакате да одите за Америка .( пријавете се заедно со вашите пријатели )

По комплетирањето на овој подготвителн процес , во даден термин ќе ве замолиме да дојдете до една од нашите канцеларии и да ја донесете лично апликацијата .
Средбите со студентите ќе бидат организирани со најавен термин и според протоколите за заштита од КОВИД 19.
ОД Вас ќе побараме само еднаш да дојдете до нашите канцеалрии , и се останато до вадењето на визата ќе биде ОНЛИНЕ .

За крај ,- Америка ве чека – лето 2021 година .
За почеќе информации ВЕ покануваме да не контактирате на [email protected] или 078 45 44 26 , 078 45 44 36 , 078 45 44

loading...

dubbed anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime sites TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 14

watch anime free ANIMEFLIX DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

Hunter x Hunter (2011) Episode 142

Dragon Ball (Dub) Episode 147