(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!
(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!
Во противпожарната станица во Автокоманда денеска беше одбележан 20 Мај - Денот на македонските пожарникари
Во противпожарната станица во Автокоманда денеска беше одбележан 20 Мај - Денот на македонските пожарникари
Вархеји очекува Софија во јуни да даде согласност за старт на преговорите со Скопје
Вархеји очекува Софија во јуни да даде согласност за старт на преговорите со Скопје
Тренчевска: Потпишани измените и дополнувањето на Колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати за време на штрајк
Тренчевска: Потпишани измените и дополнувањето на Колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати за време на штрајк
(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат

НОВАТА ПАРТИЈА ПП СТАРА САМО 2 МЕСЕЦА ПОБЕДИ НА ТРЕТИТЕ ИЗБОРИ ВО БУГАРИЈА ГОДИНАВА, БОРИСОВ ВТОР, КАРАКАЧАНОВ ПАДНА НА 1%

ПП беше формирана пред два месеца од двајца министри во привремената влада на Стефан Јанев, Кирил Петков и Асен Василев. (Фото: Фејсбук)

Третите парламентарни избори во Бугарија годинава донесоа тесна трка меѓу новоформираната партија Ја продолжуваме промената (ПП) и поранешната владејачка партија ГЕРБ, според првичните неофицијални резултати.

Пак е неизвесно дали ќе може да се формира влада, но овојпат има надеж дека новата партија ПП ќе успее да се договори со дел од останатите партии.

ПП беше формирана пред два месеца од двајца министри во привремената влада на Стефан Јанев, Кирил Петков и Асен Василев. На денешните избори, според првичните неофицијални резултати, ПП освои 26,1 отсто од гласовите, што би значело 67 пратеници во бугарското Собрание. ГЕРБ на Бојко Борисов засега има 23,5 отсто од гласовите, или 60 пратеници.

Партијата Има таков народ (ИТН) на Слави Трифонов, која победи на претходните избори, изгуби голем дел од гласовите откако летово не успеа да формира влада. ИТН има 9,5 отсто од гласовите.

ВМРО-БНД на Красимир Каракачанов стана ирелевентна партија со околу 1 отсто од гласовите.

Денеска во Бугарија се одржа и првиот круг од претседателските избори. Актуелниот претседател Румен Радев има 50,1 отсто од гласовите и може да победи уште во првиот круг.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven DARLING in the FRANXX (Dub)

watch subbed anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

AnimeHeaven Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

anime stream My Hero Academia Season 2 (Dub)

Josee, the Tiger and the Fish Episode Full

tải go88