Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

НОВАТА ЅВЕЗДА НА МАКЕДОНСКАТА РАДИКАЛНАТА ДЕСНИЦА Е МУСЛИМАН И БОШЊАК КОЈ СЕ ПРЕСТАВУВА КАКО МАЈК ТАЈСОН – ЗНАМЕТО ОД КУТЛЕШ И ПЕСНИ ОД ВАСКА ИЛИЕВА ВО ПОЗАДИНА А ВИСТИНСКОТО ИМЕ МУ Е СЕАД МЕХМЕДОВИЌ

Додека зборува често се слуша селскиот оџа во позадина, претпоставувме дека човекот живее во село Горно Оризари, Велешко каде над 2000 жители се Бошњаци дојдени од Санџак а останатите се околу 500 македонци, турци и албанци.

Се преставува како голем македонец, знаме од Вергина позади, песни ечат од Васка Илиева и се тоа е во ред, но човекот е Бошњак и муслиман…

Никогаш не го кажува своето име и се преставува секаде како Мајк Тајсон.

Еве најново инфо за него:

Избркан од арм како куче за кражба и тепачки е тој Мајк Тајсон од с.Оризари Велешко. Треба да го уапсат одма шири лажни вести смрдлето…

Gorno Orizari (Macedonian: Горно Оризари) is a village in the municipality of Veles, North Macedonia.

Demographics
Emigration from the village by inhabitants and its subsequent depopulation has been alleviated with the population being replaced by people from Sandžak.[1] Muslim Albanians settled in Gorno Orizari after the Turkish population migrated from the village.[2] In the 1960s there were 30 Muslim Albanian households in the village.[3]

According to the 2002 census, the village had a total of 2262 inhabitants.[4] Ethnic groups in the village include:[4]

Bosniaks 2032
Macedonians 113
Albanians 66
Serbs 22
Turks 15
Romani 1
Others 13

loading...