(ФОТО) Изгаснат пожар на Водно, Град Скопје апелира на внимателност
(ФОТО) Изгаснат пожар на Водно, Град Скопје апелира на внимателност
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство

Нови 1.500 метри водоводна мрежа во општина Ѓорче Петров!

Заедно со генералниот директор на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Душко Весковски извршивме увид на работните активности за изведба на новата водоводна мрежа на ул. „Алексо Демниевски“.

Со оваа водоводна линија на улицата заедно со краците (од крак 1 до крак 29), која е во должина од 1.500 метри со полиетиленски цевки и дијаметар од 90мм значително ќе се подобри водоснабдувањето за корисниците од овој дел.

Инвестицијата е во вредност од 6 милиони денари.

Продолжуваме #ПосветеноЗаЃорче
#НајдобротоЗаНашатаОпштина

loading...

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. The Monkey Sword Masamune Episode 1

https://animedao.nl animedao weathering with you. Pikachu, What's This Key? (https://animedao.nl/m/JoAm) Episode Full

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Watch GUNDAM BUILD DIVERS Re:RISE (Dub) Episode 13

AniWatch Sites Google: https://sites.google.com/view/aniwatch-official/home