Заменик секретар на Советот за безбедност на Руската Федерација, Рашид Нургалиев, денеска изјави дека Русија се соочува со тешкотии, па дури и прави грешки во воената кампања во Украина
Заменик секретар на Советот за безбедност на Руската Федерација, Рашид Нургалиев, денеска изјави дека Русија се соочува со тешкотии, па дури и прави грешки во воената кампања во Украина
Русија условува: Тргнете ги санкциите за да ги отвориме пристаништата за жито
Русија условува: Тргнете ги санкциите за да ги отвориме пристаништата за жито
Патријарх Порфириј: Зацелена раната на расколот стара 55 години
Патријарх Порфириј: Зацелена раната на расколот стара 55 години
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Се надевам Ахмети еден ден ќе заврши како Груевски, вели Села
Се надевам Ахмети еден ден ќе заврши како Груевски, вели Села
Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август
Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август

НОВИ ФРАКЦИИ ВО ВМРО ДПМНЕ – Попоски за Фокус: Цело членство да избира раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Верувам дека мора да овозможиме сите членови во ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за избор на раководството, не зашто мене така ми текнало, туку зошто е така низ Западна Европа и Америка, вели поранешниот министер за надворешни работи и висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски во интервју за најновиот број на неделникот Фокус.

-Нашите сестрински партии во Германија, ЦДУ или во Франција, републиканците сега одлучуваа кој и како да ги води на избори каде што секој член има глас. Имаа по повеќе реални кандидати. Се претставуваа амбициозно, но културно. Имаа дебати. Без местенки и глупости. Членовите си гласаа. Потоа се ракуваа и одат заедно да се натпреваруваат на избори со противничките партии. Во Америка е исто така – вели Попоски.

Иако овој модел носи и свои ризици, сепак, тој додава дека на ист начин се избира раководство и на сестринските партии на ВМРО-ДПМНЕ во регионот.

-ХДЗ во Хрватска или Неа демократија во Грција се исто сестрински партии од регионов, со сличен менталитет кај народот. Двете одат на демократски избори со можност секој член да гласа и тоа функционира. Хрватска е демократска од пред три децении, а кога се родени повеќето луѓе од нашата генерација, Грција била тешка диктатура, која ја воделе полковници – вели Попоски.

Целото интервју прочитајте го во новиот број на неделникот кој можете да го купите и во електронска форма на овој линк.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

animes online Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeDao My Hero Academia Season 2 Episode 20

watch anime dub Attack on Titan

tải go88