БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: АКО ПРОДОЛЖИ ВАКА ДА ЛУПЕТА, БРАНЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА БАЈДЕН!
БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: АКО ПРОДОЛЖИ ВАКА ДА ЛУПЕТА, БРАНЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА БАЈДЕН!
АЈДЕЕ - ДАНЕЛА АРСОВСКА: АКО СТАНАМ ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ ГО ОТКАЖАМ ТРАМВАЈОТ, МНОГУ Е СКАП
АЈДЕЕ - ДАНЕЛА АРСОВСКА: АКО СТАНАМ ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ ГО ОТКАЖАМ ТРАМВАЈОТ, МНОГУ Е СКАП
(ВИДЕО) КОМЕДИЈА И ТРАГЕДИЈА НА ПРВАТА ДЕБАТА НА КАНДИДАТИ ЗА СКОПЈЕ: Од Родина распали против вакцините, Колашинац вика ја се согласувам се што кажа Данела и се одјави, музикантите кога фатија да плачат мислиш Скопје е Кандахар во Авганистан
(ВИДЕО) КОМЕДИЈА И ТРАГЕДИЈА НА ПРВАТА ДЕБАТА НА КАНДИДАТИ ЗА СКОПЈЕ: Од Родина распали против вакцините, Колашинац вика ја се согласувам се што кажа Данела и се одјави, музикантите кога фатија да плачат мислиш Скопје е Кандахар во Авганистан
(ВИДЕО) Георгиевски: Ја барам вашата поддршка заедно да продолжиме да го создаваме најдоброто за Гази Баба
(ВИДЕО) Георгиевски: Ја барам вашата поддршка заедно да продолжиме да го создаваме најдоброто за Гази Баба
Кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Горан Герасимовски на денешната прва прес конференција ги претстави клучните пет столба на програмата на Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“
Кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Горан Герасимовски на денешната прва прес конференција ги претстави клучните пет столба на програмата на Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“
(ВИДЕО) ДУШКО ВЕСКОСКИ: Сакам да ве уверам дека нашата визија за Лептокарија, за Млечен, за Делфинa, за мултиетничко Нерези, за Карпош 1, 2 и 3, за новиот парк во Карпош 4, за планската урбанизација кон Злокуќани и Бардовци, за романтично Тафталиџе 1 и 2, за Козле, Трнодол и Жданец, можеме заеднички да ја оствариме, со вас
(ВИДЕО) ДУШКО ВЕСКОСКИ: Сакам да ве уверам дека нашата визија за Лептокарија, за Млечен, за Делфинa, за мултиетничко Нерези, за Карпош 1, 2 и 3, за новиот парк во Карпош 4, за планската урбанизација кон Злокуќани и Бардовци, за романтично Тафталиџе 1 и 2, за Козле, Трнодол и Жданец, можеме заеднички да ја оствариме, со вас
ТРИЧКО: За да говори вака како што денеска говореше Црвенковски човек мора да биде опериран од срам и страв. И од морал, нормално!
ТРИЧКО: За да говори вака како што денеска говореше Црвенковски човек мора да биде опериран од срам и страв. И од морал, нормално!
ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА ПО БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: НЕ Е ЧЕСНО ТРАНЗИЦИСКИ МАФИЈАШ ДА ДРЖИ ЛЕКЦИИ ЗА КОРУПЦИЈА И КРИМИНАЛ, ТОЈ ПОСАКУВА ДА УМИРАМЕ НА РАТИ, АМА МАКЕДОНСКАТА ДРЖАВА ЖИВЕЕ И ЌЕ ЖИВЕЕ И ЌЕ ОДИ НАПРЕД!
ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА ПО БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: НЕ Е ЧЕСНО ТРАНЗИЦИСКИ МАФИЈАШ ДА ДРЖИ ЛЕКЦИИ ЗА КОРУПЦИЈА И КРИМИНАЛ, ТОЈ ПОСАКУВА ДА УМИРАМЕ НА РАТИ, АМА МАКЕДОНСКАТА ДРЖАВА ЖИВЕЕ И ЌЕ ЖИВЕЕ И ЌЕ ОДИ НАПРЕД!

Нови именувања и ротации во третиот ешалон: Јовановска ќе директорува со ПИОМ, а Ахмети со ФЗО

Владата донесе одлуки за именување директори, в.д. директори и членови на управни одбори на повеќе јавни претпријатија и акционерски друштва

Владата му препорача на Управниот одбор на ПИОМ да ја назначи за нова директорка Билјана Јовановска, откако таа минатата сеедмица поднесе оставка од директорската функција во Агенцијата за вработување. Фатон Ахмети, пак, е именуван за в.д. директор на Фондот на здравствено осигурување, со мандат од најмногу половина година.

На денешната владина седница, се затворени уште неколку кадровски прашања во третиот ешалон на власта. Владата донесе одлуки за именување директори, в.д. директори и членови на управни одбори на повеќе јавни претпријатија и акционерски друштва, врз основа на предлозите на владината Комисија за именувања.

Владата не му го продолжи мандатот на Тозија, препорача разрешување на директори на јавни претпријатија

Како што соопштија од Владата, на УО на Фондот на пензиското и инвалидското осигурување му се препорачува за в.д. директор да ја избере Билјана Јовановска, а за в.д. заменик-директор Шаип Зенељи.

Владата денеска ја прифати оставката на Орхан Рамадани и го разреши од должноста директор на Фондот на здравствено осигурување (ФЗО), Фатон Ахмети го назначи за в.д. директор до именување директор по распишан конкурс, но не подолго од шест месеци.

Новите директори да се избираат по стручност, а не според лојалност кон партијата – апелира ИДСЦ до Заев и Николовски

Амир Шабани, на денешната седница, е именуван за директор на Фондот за осигурување депозити, откако Владата ја прифатила оставката Борче Хаџиев. Потоа, Хаџиев е именуван на нова директорска позиција – во Бирото за јавно набавки, откако оставка поднел и досегашниот в.д. директор на оваа институција – Армир Садики.

Тасевски и Мирчевски остануваат директори на БЈБ и на СОЗР, а Рустеми ќе директорува со државни патишта

На денешната седница, Владата го именуваше Бесир Деари за в.д. заменик на директорот на Управата за финансиска полиција, а Блерим Идризи за в.д. заменик-директор во Државниот завод за индустриска сопственост.

loading...

https://animedao.nl haikyuu animedao

Hamtaro: Ham-Hams Ahoy! Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Cyborg 009: The Cyborg Soldier - Yomi no Gunzou animebee Episode Full kissanime

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Openstreetmap: https://www.openstreetmap.org/user/gogoanimebe

Slideserve: https://www.slideserve.com/kissanimemx