Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!

Нови производи од палетата на Гемак

Скопје, 04.04.2022 – Гемак Трејд го проширува своето портфолио со три нови производи

Станува збор за модерни и иновативни производи, дел од категоријата пијалаци, спремни за консумација, a базирани на најпознатите брендови Smirnoff вотка и Gordon’s џин.

Светскиот познатиот и најпродаван London Dry џин – Gordon’s во комбинација со тоник, можете да го понесете секаде со себе и да уживате во свежиот и неповторлив вкус на џин & тоник. Овој производ доаѓа во две варијанти Gordon’s & Tonic и Gordon’s Pink & Tonic, двата во лименка од 250мл.

Надоплонувајќи го добро познатиот Smirnoff Ice, новиот Smirnoff Ice Tropical е комбинација на овошен пунч и тропски вкус, направен со сода, Smirnoff No.21 вотка, манго и гуава. Производот доаѓа во модерно и стилско пакување од 275 мл.
Производите се веќе достапни во малопрадажба како и онлајн на – https://gemak.mk/shop/alkohol/mikseri/

Гемак Трејд е компанија која изминативе 30 години водена од иновација, храброст и интегритет работи на увоз и дистрибуција на пијалаци, тутунски производи, кафе и храна е лидер во регионот и ексклузивен стратешки партнер на светски најпродаваните брендови.

loading...

go88 apk download go88 không cho rút tiền app go88

sunwin bịp như thế nào sunwin link tải game bài macao sunwin