Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
ЗАЕВ ДО МИЦКОВСКИ: ОДЛУЧИ СЕ ВЕЌЕ ЕДНАШ, ГО КАНИШ АПАСИЕВ ВО КОАЛИЦИЈА, ВО ИСТО ВРЕМЕ ГО ОБВИНУВАШ ДЕКА РАБОТИ ЗА СДСМ?!?!
ЗАЕВ ДО МИЦКОВСКИ: ОДЛУЧИ СЕ ВЕЌЕ ЕДНАШ, ГО КАНИШ АПАСИЕВ ВО КОАЛИЦИЈА, ВО ИСТО ВРЕМЕ ГО ОБВИНУВАШ ДЕКА РАБОТИ ЗА СДСМ?!?!
Заев кон Мицкоски: Заврши времето кога можевте да бидете и истражител и обвинител
Заев кон Мицкоски: Заврши времето кога можевте да бидете и истражител и обвинител
Заев: Политичко профитерство е да се злоупотребува трагедија и да се биде истражител и судија во исто време каква што улога преземе лидерот на опозицијата
Заев: Политичко профитерство е да се злоупотребува трагедија и да се биде истражител и судија во исто време каква што улога преземе лидерот на опозицијата
НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ НА МИЦКОВСКИ: НЕСАКАЈЌИ ОТКРИ ДЕКА ОЧЕКУВА ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ!
НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ НА МИЦКОВСКИ: НЕСАКАЈЌИ ОТКРИ ДЕКА ОЧЕКУВА ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ!
Влада: Лага е изјавата на Мицкоски дека Владата платила за анкетата објавена од Брима, да се извини за ваквото дезинформирање и на граѓаните и на Владата
Влада: Лага е изјавата на Мицкоски дека Владата платила за анкетата објавена од Брима, да се извини за ваквото дезинформирање и на граѓаните и на Владата
(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО: ИСПЛАШЕНИ ДЕКА СВАРОВСКИ СУДИИТЕ ЌЕ БИДАТ СМЕНЕТИ И СУДСКИТЕ ПРОЦЕСИ НА СЈО УБРЗАНИ, ВМРО ДПМНЕ НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО!
(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО: ИСПЛАШЕНИ ДЕКА СВАРОВСКИ СУДИИТЕ ЌЕ БИДАТ СМЕНЕТИ И СУДСКИТЕ ПРОЦЕСИ НА СЈО УБРЗАНИ, ВМРО ДПМНЕ НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО!

НОВИНАРОТ И УРЕДНИК ДУШКО АРСОВСКИ ОД МРТ Е НОВ ПОРТПАРОЛ НА ВЛАДАТА

Новинарот и уредник Душко Арсовски е именуван за нов портпарол на Владата, соопштија од владината прес-служба.
Тој е назначен на денешната владина седница, а покрај него, портпарол останува и Муамед Хоџа.

Арсовски е новинар со дводецениско работно искуство, а на јавноста ѝ е познат лице од Македонската радио-телевизија (МРТ), каде од 2012 работи е уредник на надворешна политика, на централниот дневник, а во еден период и заменик главен уредник на информативната програма.

„Претходно работел како новинар/продуцент и шеф на дописништвото на „Би-Би-Си“ на македонски во Скопје. Две години бил уредник и водител на вестите на „ТВ Алфа“ како дел од тимот којшто ја основаше телевизијата. Кариерата ја започнал во Македонското радио, во програмата за деца, во 1998 година. Подоцна преминал во скопската телевизија Скај Нет и во Македонската телевизија каде работел како новинар за надворешна политика, а подоцна и уредник на Дневникот“, соопштија од Владата.
Според биографијата која ја објавија оттаму, Арсовски завршил новинарство на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје во 2001, а во 2017 година станал магистер на „Меѓународни односи – разрешување конфликти“ на Филозофскиот факултет при УКИМ.

Во академската 2003/2004 година бил на стручно доусовршување, во областа на новинарството на Државниот универзитет на Ново Мексико, САД, со стипендија од Стејт Департментот.

Добитник е на наградата на Делегацијата на Европската Унија во Македонија – „Прашање на годината“ во 2005 година, за известувањето од ЕУ самитот во Брисел на кој Република Македонија доби статус земја – кандидат за членство во Унијата.

Во 2006 година добил сертификат од Делегацијата на ЕУ во Македонија за „Специјални достигнувања во известување за прашања поврзани со ЕУ“.

Од 2006 до 2010 година бил член на Извршниот одбор на Здружението на новинарите на Македонија.

Душко Арсовски е роден во 1977 година во Куманово. Активно зборува англиски, бугарски и српски јазик и со основно познавање на грчки и на шпански јазик.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

4Anime: Aria the Scarlet Ammo (Dub) anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime heroes rising

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao: Granbelm anime episode 13 online free at https://animedao.nl detective conan animedao

Ko-fi: https://ko-fi.com/gogoanimebe

Note: https://note.com/kissanimemx