МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје
ЈАВНОСТА ЗГРОЗЕНА, НЕКОИ СЕ ПРАШУВААТ ДАЛИ ВМРО ДПМНЕ НЕ Е ПАРТИЈА, ТУКУ Е ПСИХИЈАТРИСКА ДИЈАГНОЗА?!
ЈАВНОСТА ЗГРОЗЕНА, НЕКОИ СЕ ПРАШУВААТ ДАЛИ ВМРО ДПМНЕ НЕ Е ПАРТИЈА, ТУКУ Е ПСИХИЈАТРИСКА ДИЈАГНОЗА?!
БРАВО ВЕНКО: Стигнаа 10.530 вакцини на Фајзер, купени со директни преговори со производителот
БРАВО ВЕНКО: Стигнаа 10.530 вакцини на Фајзер, купени со директни преговори со производителот
СДСМ УДРИ ЖЕСТО ПО АПАСИЕВ: Лажниот борец за работнички права кој прима државна плата над 1000е, правеше сè помошта за плати да не стигне до работниците
СДСМ УДРИ ЖЕСТО ПО АПАСИЕВ: Лажниот борец за работнички права кој прима државна плата над 1000е, правеше сè помошта за плати да не стигне до работниците
(ВИДЕО) ТАЛАТ ЏАФЕРИ ИМ ОДРЖА ЛЕКЦИЈА И НА НОВИНАРИТЕ: Никој не бил загрозен затоа што никој немал контакт со тие двајца пратеници!
(ВИДЕО) ТАЛАТ ЏАФЕРИ ИМ ОДРЖА ЛЕКЦИЈА И НА НОВИНАРИТЕ: Никој не бил загрозен затоа што никој немал контакт со тие двајца пратеници!
Жителите на Ново Маало собираат потписи: Разочарани сме од нашите сограѓани кои поднеле иницијатива за стопирање на градбата спроти „Холидеј Ин“
Жителите на Ново Маало собираат потписи: Разочарани сме од нашите сограѓани кои поднеле иницијатива за стопирање на градбата спроти „Холидеј Ин“

НОВИОТ OPEL VIVARO-Е ИНТЕРНАЦИОНАЛНО КОМЕРЦИЈАЛНО ВОЗИЛО ЗА 2021

– Стручно жири: Vivaro-e избран за интернационално комерцијално возило од 24 новинари и издавачи
– Втор победник во рок од две години: Opel Combo ја освои наградата интернационално комерцијално возило во 2019 година
– Opel LCV електрификација: „е“ – ознаки на Combo и Movano кои ќе го следат Vivaro-e следната година

Комплетното електрично комерцијално возило од германскиот производител на автомобили беше избрано од стручното жири составено од 24 новинари и издавачи од независни магазини за лесни комерцијални возила.

Достапна во три должини и со многу варијанти на каросеријата, електричната батерија на Vivaro-e им овозможува на професионалците да ја искористат предноста на бескомпромисната подвижност со нула емисија на CO2 до „последниот километар“. Клиентите на Vivaro-е можат да изберат помеѓу две големини на литиум-јонска батерија, во зависност од нивните потреби: од 75 kWh за опсег до 330 km или за оние кои имаат помалку интензивна дневна употреба на своето возило, од 50 kWh за повеќе од 230 km, според WLTP1.

„Ние сме многу горди што новиот Vivaro-e е избран за интернационално комерцијално возило за 2021 година“, изјави извршниот директор на Opel, Мајкл Лохшелер. „Би сакал да им се заблагодарам на стручното жири на IVOTY за оваа награда која е најпрестижна и најпосакувана, во секторот на лесни комерцијални возила. Vivaro-e поставува нови стандарди во својот сегмент на пазарот и ја води електрификацијата во гамата на лесни комерцијални возила на Opel. Следната година ќе ја додадеме ознаката „е“ на Combo и Movano, кои ќе бидат целосно електрифицирани пред крајот на 2021 година! Денес, Opel забрзано ја електрифицира целата своја гама , со веќе достапни шест модели како електрични или хибридни. До 2024 година ќе имаме електрифицирани верзии на сите наши патнички и лесни комерцијални возила.„
Базиран на платформата на Групацијата PSA – EMP2, Vivaro-e нуди исклучително широк спектар на системи за помош при возење – како што е признато од жирито на IVOTY. Покрај head-up дисплејот, Vivaro-e има и помош за одржување на лента, проширено препознавање на сообраќајни знаци, предупредување за поспаност, предупредување за можен удар напред и автоматско сопирање во итни случаи.

Opel веќе ја освои наградата Интернационално комерцијално возилo на годината со Astra Van во 1999 година, прва генерација на Vivaro во 2002 година и Combo во 2019 година.

loading...

WCOStream anime sites: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (https://wcostream.cc/m/bYyG) Episode 12

AnimeHeaven sites like animeheaven: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) (https://animeheaven.pro/m/Zn2m) Episode Preview