(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!

НОВИОТ PEUGEOT 3008 ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА! – ОДБЕРЕТЕ ПОМЕЃУ БЕНЗИН, ДИЗЕЛ ИЛИ PLUG-IN HYBRID

Peugeot Брендот неодамна го најави најновиот модел во гамата – Новиот Peugeot 3008!
А од денес официјално е достапен во салоните на Еуроимпекс, генерален увозник за Peugeot во Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија.

Во моментов моделот е во фаза на лансирање во нашата држава и истиот ќе е достапен за тест возење за сите заинтересирани клиенти, кои ќе сакаат да доживеат целосно ново револуционерно искуство зад управувачот на овој современ и уникатен модел.

Како што е најавено, стратегијата на Брендот преферира на клиентот да му обезбеди „моќ на избор“ или #PowerOfChoice.
Сега потенцијалните клиенти имаат избор помеѓу верзија со внатрешно согорување (бензин/дизел) или Plug-In Hybrid.

Надворешната линија на новиот Peugeot 3008 го истакнува неговиот наметлив карактер со одлична избалансираност помеѓу моќ и префинетост, а неговиот нов преден дел му дава впечатлив индентитет.

Со сега обновениот Peugeot i-Cockpit®, кој гарантира најдобра ергономска позиција за возење во гамата, искуството при возење во новиот PEUGEOT 3008 е навистина интуитивно, а елементите се така поставени, за уште поголемо Ваше уживање и едноставно користење.

Неговиот компактен мултифункционален управувач овозможува многу повеќе сензации а истовремено и лесно маневрирање.
Новиот 10″ екран на допир е комбиниран со 3D навигација со говорна команда и multi-touch технологија.

Функцијата за “Night Vision” е достапна во новиот 3008 каде при ноќно возење, со инфрацрвена камера ќе детектира присуство на пешаци или животни до 200m пред возилото, надвор од опсегот на предните светла и ќе Ве предупреди со сигнал за тревога.

Истовремено напредниот “Grip Control” е пакет кој се состои од оптимизирана контрола на тракцијата, конкретни пневматици и функцијата “Hill Assist Descent Control”. Овозможува да го прилагодите држењето во различни услови: снег, кал, песок.

Елегантните хромирани Toggle дирки овозможуваат брз и интуитивен пристап до различните функции за удобност. Конфигуративниот висококвалитетен head-up дигитален дисплеј, може лесно да се прилагоди што значи дека возачот не мора да го тргне погледот од патот.

На plug-in хибридната верзија, PEUGEOT i-Cockpit® вклучува дисплеј кој Ви овозможува да имате прегледност на специфичните информации за возење на иструмент таблата во Вашето видно поле (режим на возење, електричен мерач на нивото на полнење и преостанат електричен опсег) и на екранот на допир, статистика за потрошувачка на енергија (електрична и гориво).

Новиот Peugeot 3008 означува почеток на нова смела ера на современост!
Доколку сакате и вие да бидете дел од ова искуство, побарајте понуда “Online” на https://peugeot.mk/vozila/pobaraj-ponuda/3008, а продажните референти и целиот тим на Peugeot ви стојат на располагање за било какви прашања.

Повеќе информации за моделот на: https://peugeot.mk/vozila/peugeot-3008

loading...

4Anime: Kataribe Shoujo Honoka anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime hunter x hunter

Website https://animepahe.cc: Watch Jormungand Season 2: Perfect Order animepahe Episode 12 watch anime online

AniWatch: Senyuu. Specials anime episode 4 online free at https://aniwatch.pro free anime

Watch Violet Evergarden I: Eternity and the Auto Memory Doll (Dub) Episode Full

Trainsim: https://www.trainsim.com/vbts/member.php?445269-Username-kissanimemx

Android libhunt: https://android.libhunt.com/u/animefreakws