ПРОДОЛЖУВА БИТКАТА НА МВР ЗА РЕД НА УЛИЦИТЕ: 340 санкции за брзо возење ширум земјава, 191 сообраќајни прекршоци во Скопје, 49 за брзо возење
ПРОДОЛЖУВА БИТКАТА НА МВР ЗА РЕД НА УЛИЦИТЕ: 340 санкции за брзо возење ширум земјава, 191 сообраќајни прекршоци во Скопје, 49 за брзо возење
Претрес во Грчец, пронајден кокаин, приведено едно лице, Приведен бегалец од затвор, Приведени четири лица од гостиварско за издржување затворски казни
Претрес во Грчец, пронајден кокаин, приведено едно лице, Приведен бегалец од затвор, Приведени четири лица од гостиварско за издржување затворски казни
ОПШТИНА ЦЕНТАР: 20 нови јавори и друго зеленило во дворот на новата детска градинка во населба Пролет
ОПШТИНА ЦЕНТАР: 20 нови јавори и друго зеленило во дворот на новата детска градинка во населба Пролет
МЗШВ со потсетување до земјоделците: Уште 2 дена рок за доставување апликации за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари
МЗШВ со потсетување до земјоделците: Уште 2 дена рок за доставување апликации за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари
Претседателот Стево Пендаровски ја предводи државната делегација на Самитот на НАТО во Мадрид
Претседателот Стево Пендаровски ја предводи државната делегација на Самитот на НАТО во Мадрид
Бројката на загинати во ракетираниот трговски центар во Украина се искачи на 18, 36 лица се водат како исчезнати, ЕУ и САД го осудија нападот
Бројката на загинати во ракетираниот трговски центар во Украина се искачи на 18, 36 лица се водат како исчезнати, ЕУ и САД го осудија нападот
БРАВО - ЕРДОГАН УЧЕЛ ПОЛИТИКА ОД ТИТО: Еден ден откако одби да воведе санкции кон Русија, Турција го крена ветото за влез на Шведска и Финска во НАТО, Бајден веднаш упати честитка до сите
БРАВО - ЕРДОГАН УЧЕЛ ПОЛИТИКА ОД ТИТО: Еден ден откако одби да воведе санкции кон Русија, Турција го крена ветото за влез на Шведска и Финска во НАТО, Бајден веднаш упати честитка до сите
БРАВО, УШТЕ ИМА НАДЕЖ ДЕКА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ МОЖЕ ДА СЕ ПОДОБРИ: Османи со тим од МНР бил на преговори во Софија
БРАВО, УШТЕ ИМА НАДЕЖ ДЕКА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ МОЖЕ ДА СЕ ПОДОБРИ: Османи со тим од МНР бил на преговори во Софија

НОВО РАКОВОДСТВО НА ЛОКАЛНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА НА СДСМ ВО БУТЕЛ

Општинската организација на СДСМ – Бутел на денешната изборна Конференција, во присуство на Вангел Андрески, организациониот секретар на СДСМ, го избра новото локално раководство на партијата.

На делегатите на Конференцијата им се обрати Горан Цветкоски, претседател на ОО на СДСМ – Бутел кој рече дека силно верува дека новите членови на Извршниот одбор и на Надзорниот одбор, заедно со целокупното членство, ќе постигнат значајни резултати во зајакнувањето на транспарентноста и единството во партиските редови, но уште повеќе и во подобрувањето на животот за сите жители на Бутел преку застапување и спроведување на политиките на централната власт.

Цветкоски му се заблагодари на присуството на Андрески, како и на досегашниот претседател на ОО СДСМ – Бутел, Велимир Смилевски. Андрески истакна дека го радува присуството на многу членови на ОО СДСМ – Бутел за кои е уверен дека посветено ќе ги спроведуваат политиките на централното раководство на локално ниво. Смилевски се заблагодари за досегашната доверба од членството и упати молба сите несебично да соработува со новиот претседател и новото општинско раководство.

Новоизбраните партиски органи на на ОО на СДСМ – Бутел во целост ги отсликуваат социјалдемократските вредности преку мултиетничкиот состав и соодветната застапеност на жените, младите и пензионерите.
Честитки до нашите другари – членови на Извршниот одбор и Надзорниот одбор на ОО СДСМ -Бутел!

loading...

https://tai.go88.is/

SunWin.gg | Game Macao Số 1 Việt Nam