ШОКАНТНО: ГРАД СКОПЈЕ СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ ПРЕДЛАГА КРАТЕЊЕ НА ПАРИТЕ НАМЕНЕТИ ЗА КЛУЧКАТА КАЈ МОМИН ПОТОК И БУЛЕВАРИТЕ ХРВАТСКА И СЛОВЕНИЈА?!
ШОКАНТНО: ГРАД СКОПЈЕ СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ ПРЕДЛАГА КРАТЕЊЕ НА ПАРИТЕ НАМЕНЕТИ ЗА КЛУЧКАТА КАЈ МОМИН ПОТОК И БУЛЕВАРИТЕ ХРВАТСКА И СЛОВЕНИЈА?!
РУСИЈА И УКРАИНА РАЗМЕНИЈА 140 ВОЕНИ ЗАРОБЕНИЦИ, МЕЃУ НИВ 43 СЕ ОД БОРЦИТЕ ОД АЗОВСТАЛ
РУСИЈА И УКРАИНА РАЗМЕНИЈА 140 ВОЕНИ ЗАРОБЕНИЦИ, МЕЃУ НИВ 43 СЕ ОД БОРЦИТЕ ОД АЗОВСТАЛ
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид: Безбедноста на регионот е геополитички императив на Алијансата
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид: Безбедноста на регионот е геополитички императив на Алијансата
Сме имале повеќе вакви акции, ама одзивот на кавадарчани да спасат нечиј живот е нешто невидено, кажа доктор Петличковски
Сме имале повеќе вакви акции, ама одзивот на кавадарчани да спасат нечиј живот е нешто невидено, кажа доктор Петличковски
БОМБА НА БЕКТЕШИ: БИЗНИСМЕНИ МИЛИОНЕРИ СО ПОВЛАСТЕНА СТРУЈА ГРЕАТ ЦЕЛИ БАЗЕНИ И КОПААТ КРИПТОВАЛУТИ!
БОМБА НА БЕКТЕШИ: БИЗНИСМЕНИ МИЛИОНЕРИ СО ПОВЛАСТЕНА СТРУЈА ГРЕАТ ЦЕЛИ БАЗЕНИ И КОПААТ КРИПТОВАЛУТИ!
Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија

НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!

Мактел дознава дека Данела и Грујо биле другарчиња блиски од детство, живееле во стан до стан во руските згради во Ѓорче на улица Социјалистичка Зора во Ѓорче.

Од таму се крие тајната за чудниот ракетен кариерен пат на Данела која со нула бизнис искуство во време власт на ВМРО ДПМНЕ, 2014-та, станува шефица на втората најголема бизнис комора во земјава, на наместен избор со над 100 делегати со полномошно на конгресот на ССК, нешто што порано никогаш го немало, тие делегати биле партиски луѓе од ВМРО ДПМНЕ кои гласале по директива за анонимната Данела.

Таа од бинис искуство имала само рентање на салата Расадник каде оставила долгови од над 100 000 евра, срамно бизнис остварување ПАР ЕКСЕЛАНС!

Потоа од нигде никаде таа станува конзул на Унгарија во земјава, веројатно тоа е параван за често да патува за Будимпешта за да се гледа и советува со блискиот ментор Груевски. Дали е ова само пријателство или и нешто повеќе, не знаеме.

Потоа од анонимен конзул таа преку трупа влегува во трката за градоначалник на Скопје?!?! Очигледно е дека Груевски сака да ги форсира своите луѓе со цел во иднина некако од тоа да профитира за себе. Данела е очигледно човек на Груевски и Мицковски за возврат на парите кои ги добива од Будимпешта и тоа што ја доби партијата на подарок од Груевски е должен да ги слуша овие лични каприци на Груевски за тоа кој ќе биде градоначалник во земјава и кој ќе биде пратеник од редовите на ВМРО ДПМНЕ.

Долгото раче на Грујо уште менаџира со ВМРО ДПМНЕ дури од Будимпешта.

Но тоа другарство на Данела со Грујо покажува дека тој како нејзин ментор оставил трагха врз нејзината свест па таа одбива да оди на дебати, бега од новинари и од незгодни прашања, лаже суши за сите афери за неа, се служи со жестока црна кампања против својот против кандидат, знае неверојатно да манипулира и глуми лудило, просто неверојатен ученик на Грујо, уште да се докопа до власт па да почне и да краде и да гази врз невини граѓани, тоа Скопјани нема да и го дозволат.

loading...

quên tên đăng nhập go88 danh bai go88 tải go88

https://tai.sunwin.gg/