БОМБА ОД ВАШИНГТОН: САД ги поздравија напорите на Франција за тргање на бугарското вето, подготвени се да го олеснат компромисот
БОМБА ОД ВАШИНГТОН: САД ги поздравија напорите на Франција за тргање на бугарското вето, подготвени се да го олеснат компромисот
Е УШТЕ ОВА НИ ФАЛЕШЕ, ЗНАЧИ АМАН: Нов бран на ковид-19 ширум Европа, новите соеви ја избегнуваат заштитата стекната од вакцините
Е УШТЕ ОВА НИ ФАЛЕШЕ, ЗНАЧИ АМАН: Нов бран на ковид-19 ширум Европа, новите соеви ја избегнуваат заштитата стекната од вакцините
Општина Кавадарци организира бесплатна ,Школа за пливање" со деца на возраст од 7 до 10 години
Општина Кавадарци организира бесплатна ,Школа за пливање" со деца на возраст од 7 до 10 години
БРАВО: Oпштина Арачиново добива уште едно основно училиште
БРАВО: Oпштина Арачиново добива уште едно основно училиште
ВО КООРДИНАЦИЈА НА МВР И МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА - Претреси во затворот во Штип: Пронајдени дрога, оружје и други забранети предмети
ВО КООРДИНАЦИЈА НА МВР И МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА - Претреси во затворот во Штип: Пронајдени дрога, оружје и други забранети предмети
Превентивна активност на СВР Скопје за заштита од пожари
Превентивна активност на СВР Скопје за заштита од пожари
Приведено лице во тетовско за доиздржување затворска казна, Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна, Приведен крадец во Прилеп
Приведено лице во тетовско за доиздржување затворска казна, Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна, Приведен крадец во Прилеп
МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Го поттикнуваме домашното производство на храна – Само неделава се исплатени 100 милиони денари финансиска поддршка за земјоделците
МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Го поттикнуваме домашното производство на храна – Само неделава се исплатени 100 милиони денари финансиска поддршка за земјоделците

НУКЛЕАРКА НА ЗАЕВ НА СИТЕЛ: Уште неколку пратеници ќе се приклучат на владеачкото мнозинство!

Не може општините да ги делат граѓаните, да имате политики кои ќе не скараат со соседите и да се залагаат за барок, вели премиерот Зоран Заев како одговор на прашањето дали би се повлекол од власта, доколку опозициската ВМРО-ДПМНЕ освои најмногу гласови на изборите за градот Скопје.

Тој најави дека уште неколку пратеници ќе се приклучат на владејачкото мнозинство, но тоа ќе го објави после изборите.

-Пораката е кон граѓаните е да излезат во вториот круг и да ѝ дадат насока на државата, рече Заев во гостувањето на дневникот на ТВ Сител.

Во однос на тоа дали се потребни предвремени парламентарни избори, премиерот вели дека ова е неповторлива шанса 2,5 години да се искористат за економијата.

-Во моментот изборите не се потребни. Мораме да ги искористиме овие години до редовните избори за да се насочиме кон младите и работните места во државата, потенцира Заев и информира дека со предвидената „метла“ што беше најавено во претходниот изборен циклус, биле променети 450 луѓе.

loading...

go88 apk download dow go88 go88 mới

code tài xỉu sunwin sunwin bản web tại sunwin về máy