(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЛУЃЕ ДАВААТ НАДЕЖ ДЕКА ЕДЕН ДЕН СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ
(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЛУЃЕ ДАВААТ НАДЕЖ ДЕКА ЕДЕН ДЕН СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ
(ВИДЕО) Дива свиња уби ловџија во Неготино
(ВИДЕО) Дива свиња уби ловџија во Неготино
ИДИОТСКАТА ТЕЗА НА ВМРОВЦИТЕ: ХЕРОИН СЕ ПРАВИ ОД СОЛНА КИСЕЛИНА И АЦЕТОН КОИ ЧИНАТ 20 ДЕНАРИ ЗА ЛИТРО И НЕ ГОРАТ ПОД НИКАКВИ УСЛОВИ!
ИДИОТСКАТА ТЕЗА НА ВМРОВЦИТЕ: ХЕРОИН СЕ ПРАВИ ОД СОЛНА КИСЕЛИНА И АЦЕТОН КОИ ЧИНАТ 20 ДЕНАРИ ЗА ЛИТРО И НЕ ГОРАТ ПОД НИКАКВИ УСЛОВИ!
Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров
Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров
НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ: ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ШИРИ ОМРАЗА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА
НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ: ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ШИРИ ОМРАЗА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА
ОВОЈ ИСПАДНА МНОГУ СМЕШЕН ЧОВЕК: Екс министерот Хоџа јавно пиел кафе со Муса, ама мисли дека го следат и сликаат
ОВОЈ ИСПАДНА МНОГУ СМЕШЕН ЧОВЕК: Екс министерот Хоџа јавно пиел кафе со Муса, ама мисли дека го следат и сликаат
Беличанец: Заев затекна корумпирана партиска мафијашка држава на која и ја скрши кичмата
Беличанец: Заев затекна корумпирана партиска мафијашка држава на која и ја скрши кичмата
(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски
(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски

НУКЛЕАРКА ОД КУМАНОВО: МАКСО ПРЕМИНУВА ВО ВМРО ДПМНЕ, СИТЕ ДИРЕКТОРИ НА ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА И УЧИЛИШТА ЌЕ БИДАТ ОД ВМРО ДПМНЕ, ЌЕ СЕ БРКААТ ОД РАБОТА СИТЕ ЧЛЕНОВИ НА СДСМ?!?!

Цело Куманово зборува дека Мицковски и Максим Димитриевски имале средба и договориле Максо да ја добие поддршката на ВМРО ДПМНЕ но за возврат Максо да премине во ВМРО ДПМНЕ и сите директори на јавни претпријатија и школи во Куманово да се од ВМРО ДПМНЕ.

Мицковски исто така наводно договорил бркање од работа на сите членови на СДСМ од работа кои се вработени во општината и во јавните претпријатија.

Максо со еден збор наводно го предал Куманово на ВМРО ДПМНЕ само да остане на фотељата која му носи многу привилегии, човекот сака моќ и власт по секоја цена!

Оваа шпекулација која кружи низ Куманово денеска доби потврда со јавната одлука на ВМРО ДПМНЕ да го поддржи Димитриевски во вториот круг на изборите во Куманово. Дали е точна оваа шпекулација целосно останува да видиме следниов период што е пред нас.

Останува да видиме како на ова ќе реагираат членовите и симпатизерите на СДСМ во Куманово. Наша прогноза е дека Максо ќе биде масакриран во вториот круг.

loading...

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFLV: Butlers x Battlers anime episode 12 online free at https://animeflv.uk animes online

Watch anime online for free at AnimeTV anime tv streaming online

Watch anime online for free at AnimeBee watch anime

Case Closed Magic File 3: Shinichi and Ran - Memories of Mahjong Tiles and Tanabata Episode Full