ПРЕКИН ВО РАБОТАТА НА YAHOO MAIL СЕРВИСОТ, СТОТИЦИ МИЛИОНИ КОРИСНИЦИ ШИРУМ СВЕТОТ НЕ МОЖАТ ДА ПРИСТАПАТ ДО СВОИТЕ САНДАЧИЊА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА ПОШТА
ПРЕКИН ВО РАБОТАТА НА YAHOO MAIL СЕРВИСОТ, СТОТИЦИ МИЛИОНИ КОРИСНИЦИ ШИРУМ СВЕТОТ НЕ МОЖАТ ДА ПРИСТАПАТ ДО СВОИТЕ САНДАЧИЊА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА ПОШТА
ЗА НСДП Е НЕПРИФАТЛИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ МЕЃУ РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
ЗА НСДП Е НЕПРИФАТЛИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ МЕЃУ РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
МВР СЕКОЈ ДЕН КАЗНУВА СТОТИЦИ НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ: 349 санкции за брзо возење
МВР СЕКОЈ ДЕН КАЗНУВА СТОТИЦИ НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ: 349 санкции за брзо возење
Литванија изложена на голем кибер напад од Русија: Одмазда за блокадата на Калининград
Литванија изложена на голем кибер напад од Русија: Одмазда за блокадата на Калининград
Шолц: Нема враќање на состојбата од пред рускиот напад врз Украина
Шолц: Нема враќање на состојбата од пред рускиот напад врз Украина
РУСКАТА ВОЈСКА СЕЕ СМРТ ВО УКРАИНА: Најмалку 10 лица загина при руски напад врз трговски центар во Кременчук
РУСКАТА ВОЈСКА СЕЕ СМРТ ВО УКРАИНА: Најмалку 10 лица загина при руски напад врз трговски центар во Кременчук
Николовски од Долнени: Земјоделците редовно и неселективно ги добиваат своите субвенции – Се покажа дека партиските блокади се на штета на секој земјоделец
Николовски од Долнени: Земјоделците редовно и неселективно ги добиваат своите субвенции – Се покажа дека партиските блокади се на штета на секој земјоделец
Алијанса за Албанците: Насилство и вандализам на координаторот на ДУИ
Алијанса за Албанците: Насилство и вандализам на координаторот на ДУИ

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ФОКУС: ВИСТИНСКИ СОПСТВЕНИК НА ХОТЕЛ МЕРИОТ БИЛ НИКОЛА ГРУЕВСКИ КОЈ СЕ КРИЕЛ ЗАД АЛЕК ТЕРАНОВА?!?!

ХОТЕЛ МЕРИОТ

Како што пишуваше Фокус, првично беше замрзнат удделот од 67,5 отсто на Ивановски, познат како Алек Теранова во „Дивелоп Груп“, бидејќи истрагата покажала дека тој реално поседува само 21,5 отсто од овој уддел, додека зад останатите 46 отсто се „крие“ Мијалков, а има индиции дека 23 отсто од нив се во реална сопственост и на Груевски.

Но, поради основано сомнение дека имотот потекнува од кривично дело, обвинителството побарало изрекување на привремена мерка за забрана на оттуѓување и располагање и на удделот на „Бест Веј Инвестмент“, чиј сопственик е Јордан Мијалков, син на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков.

На тој начин, замрзнат е и малцинскиот уддел од 32,5 отсто на „Бест Веј“ во „Дивелоп Груп“, како и основачкиот влог на оваа компанија во друштвото „Гранд М“, преку која всушност „Дивелоп Груп“ и неговите сопственици го поседуваат луксузниот хотел „Мериот“ во центарот на Скопје, кој, исто така, е опфатен со привремените мерки.

loading...

cách tải game go88 hack tài xỉu go88 miễn phí go88 phiên bản mới nhất

tải sunwin1 sunwin ăn sunwindow can tho