Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ: ЌЕ ЈА ЛЕГАЛИЗИРАМЕ МАРИХУАНАТА, СО ТОА ЌЕ СТАНЕМЕ СВЕТСКА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА!

– Се спрема законот, гледам јавноста реагира позитивно, ќе се декриминализира користењето на марихуаната, со тоа ќе се зголемат приходите од секторот ресторантски услуги и туризам, очекувам големи ефекти врз економијата од тој чекор.

Зоран Заев ја изненади јавноста со идеја за која подолго време се борат неколку невладини групи и активисти. Инаку ова е и светски тренд, веќе во неколку држави во Америка, речиси во половината е легално користењето на марихуната, во дел само за медицински цели а во дел и комплетно е легално.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

free anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

stream anime online My Hero Academia Season 3 (Dub)

animeflix website Boruto: Naruto Next Generations

stream anime online Tokyo Ghoul

Dragon Ball Z (Dub) Episode 291