ВЛАДИКАТА ПЕТАР: ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ СИТЕ ИНАКУ ЌЕ ОДИТЕ ВО ПЕКОЛОТ ЗАТОА ШТО СТЕ УБИЈЦИ, ГО НОСИТЕ ВИРУСОТ И ЗАРАЗУВАТЕ СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА КОИ УМИРААТ!!!
ВЛАДИКАТА ПЕТАР: ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ СИТЕ ИНАКУ ЌЕ ОДИТЕ ВО ПЕКОЛОТ ЗАТОА ШТО СТЕ УБИЈЦИ, ГО НОСИТЕ ВИРУСОТ И ЗАРАЗУВАТЕ СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА КОИ УМИРААТ!!!
ПАДНАА МАСКИТЕ - Арсовска, кадарот на Никола Груевски избрана од него, само за да го понесе поразот во Скопје, веќе не ни глуми дека е независна
ПАДНАА МАСКИТЕ - Арсовска, кадарот на Никола Груевски избрана од него, само за да го понесе поразот во Скопје, веќе не ни глуми дека е независна
БРАВО СДСМ ОВА Е ВИСТИНСКА ЛЕВИЧАРСКА ПАРТИЈА - Каматата веќе не смее да биде повисока од долгот, усвоени измените на Законот за облигациони односи
БРАВО СДСМ ОВА Е ВИСТИНСКА ЛЕВИЧАРСКА ПАРТИЈА - Каматата веќе не смее да биде повисока од долгот, усвоени измените на Законот за облигациони односи
(ВИДЕО) ДУШИЦА МРЃА МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА СЕЛА: ЌЕ ПРОТЕСТИРАТЕ ЛИ ЗАЕДНО СО МИЦКОВСКИ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ?!?!
(ВИДЕО) ДУШИЦА МРЃА МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА СЕЛА: ЌЕ ПРОТЕСТИРАТЕ ЛИ ЗАЕДНО СО МИЦКОВСКИ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ?!?!
ОПШТИНА ГРАДСКО ЌЕ ГИ МЕНУВА СТАРИТЕ СИЈАЛИЦИ СО ЕКОЛОШКИ ЛЕД СВЕТЛА
ОПШТИНА ГРАДСКО ЌЕ ГИ МЕНУВА СТАРИТЕ СИЈАЛИЦИ СО ЕКОЛОШКИ ЛЕД СВЕТЛА
ЖИТЕЛИТЕ НА БУТЕЛ 2 ДОБИЈА НОВ ПАРК
ЖИТЕЛИТЕ НА БУТЕЛ 2 ДОБИЈА НОВ ПАРК
(ВИДЕО) ЗАЕВ: НАРОДОТ Е МУДАР И ЗНАЕ ДА ПРЕПОЗНАЕ КОЈ ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА ТРАГЕДИЈАТА ВО ТЕТОВО ЗА ДА ДОЈДЕ ДО ВЛАСТ, И ЌЕ ГИ КАЗНИ НА ИЗБОРИ ОВИЕ ЛЕШИНАРИ
(ВИДЕО) ЗАЕВ: НАРОДОТ Е МУДАР И ЗНАЕ ДА ПРЕПОЗНАЕ КОЈ ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА ТРАГЕДИЈАТА ВО ТЕТОВО ЗА ДА ДОЈДЕ ДО ВЛАСТ, И ЌЕ ГИ КАЗНИ НА ИЗБОРИ ОВИЕ ЛЕШИНАРИ
(ВИДЕО) Груби: Народот сака фабрики а не судири, Скопје веќе не е Скопје лево и Скопје десно од Вардар туку е едно Скопје за сите
(ВИДЕО) Груби: Народот сака фабрики а не судири, Скопје веќе не е Скопје лево и Скопје десно од Вардар туку е едно Скопје за сите

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ: ВО СЛОБОДНИТЕ ЗОНИ ИМАМЕ ДОГОВОРЕНО 30 НОВИ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ТЕШКИ 609 МИЛИОНИ ЕВРА СО НЕКОЛКУ ИЛЈАДИ НОВО ВРАБОТЕНИ СО ПЛАТИ НАД 500 ЕВРА!

– Имаме договорено 30 нови странски инвестиции кои тежат 609 милиони евра во ТИРЗ-овите во земјва со илјадници нови работни места и договоривме платите да бидат над просечната плата значи над 500е месечно, на ова ги додаваме и 45 милиони евра за регионалните депонии кои се кредит од Светска Банка.

Навистина пријатна информација на премиерот Заев на денешниот прес по повод новите инвестиции во земјава во периодот што следи.

Потоа во владино соопштение беа наведени овие инвестиции кои треба да се случат:

– Компанија од Германија, фабрика за амбалажа во фармацевтска индустрија, вредност на инвестицијата 120 милиони евра, нови работни места 180, ТИРЗ Скопје 2;
– Мултинационална компанија, проширување со нов објект, вредност на инвестицијата 17 милиони евра, нови работни места 100, ТИРЗ Скопје 1;
– Компанија од Италија, проширување со нов објект , вредност на инвестицијата 10 милиони евра нови работни места 50, ТИРЗ Скопје 3;
– Компанија од Германија, Проширување на производството, вредност на инвестицијата 7 милиони евра, нови работни места 510, ТИРЗ Струга,
– Компанија од Германија, нова инвестиција и плус проширување во Битола, вредност на инвестицијата 30 милиони евра плус 26 милиони евра проширувањето во Битола, нови работни места 3000 плус 1230 во Битола, ТИРЗ Скопје 3;
– Компанија од Германија, нов погон во Куманово, вредноста на инвестицијата 16 милиони евра нови работни места 1000, Куманово индустриска зона;
– Компанија од Канада, производство на ретровизори за автомобили, вредност на инвестицијата 32 милиони евра, нови работни места 900, Индустриска зона Струга;
– Фарми за производство на бројлери, живинарски фарми на 11 локации, вредност на инвестицијата 20 милиони евра, нови работни места 1000, започната во функција 30% а остатокот се гради;
– Компанија од Турција, производствен капацитет, вредност на инвестицијата 12 милиони евра, нови работни места 215, ТИРЗ Скопје;
– Компанија од Германија, нов производствен погон, вредност на инвестицијата 5 милиони евра, нови работни места 100, ТИРЗ Скопје 2;
– Мултинационална компанија, проширување на производство, вредност на инвестицијата 7 милиони евра, нови работни места 960, ТИРЗ Кичево;
– Мултинационална компанија, проширување на производство, вредност на инвестицијата 7 милиони евра, нови работни места 30, ТИРЗ Скопје 1;
– Компанија од САД, нов производствен погон, вредност на инвестицијата 13 милиони евра, нови работни места 880, ТИРЗ Тетово;
– Компанија од Белгија, развоен и истражувачки центар, вредност на инвестицијата 1 милион евра, нови работни места 15, ТИРЗ Скопје 1;
– Компанија од Германија, нов производствен погон, вредност на инвестицијата 35 милиони евра, нови работни места 120, ИЗ Охрид;
– Компанија од Германија, нов производствен погон, вредност на инвестицијата 15 милиони евра, нови работни места 100;
– Компанија од САД, неколку нови проекти, вредност на инвестицијата за сите е 80 милиони евра, најновиот погон е 28 милиони евра, нови работни места 57, ТИРЗ Скопје 2;
– Мултинационална компанија, нов проект, вредност на инвестицијата 20 милиони евра, нови работни места 300, ТИРЗ Скопје 1;
– Компанија од САД, Производство на метална опрема, вредност на инвестицијата 13 милиони евра, нови работни места 80, ИЗ Жабени Битола;
– Компанија од Швајцарија, производство биотехнологија, вредност на инвестицијата, 18 милиони евра, нови работни места 125, ИЗ Скопје;
– Компанија од Турција, три производни линии под еден кров, вредност на инвестицијата 2 милиони евра, ИЗ Прилеп;
– Компанија од Турција, производство на градежни материјали, вредност на инвестицијата 7 милиони евра, нови работни места 120, ТИРЗ Скопје;
– Компанија од МКД, производство прехрана, вредност 5 милиони евра, нови работни места 100, ТИРЗ Прилеп;
– Компанија од МКД, производствен погон, вредност 2 милиони евра, нови работни места 194, Прилеп;
– Германска компанија, нов ДАТА Центар, вредност 20 милиони евра, нови работни места 35, Скопје;
– Компанија од Холандија, погон за козметички и хигиенски средства, вредност 10 милиони евра, нови работни места 188;
– Германска компанија, автомобилски делови, вредност на инвестицијата 7 милиони евра, нови работни места 600, ТИРЗ Скопје;
– Компанија од Словенија, автомобилски делови, вредност на инвестицијата 7 милиони евра, нови работни места 450, Скопје;
– Компанија од Словенија, нов производствен погон, вредност на инвестицијата 30 милиони евра, нови работни места 120, ИЗ Пробиштип.

loading...

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

ANIMEFLIX: Riding Bean (Dub) anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix sailor moon

Website https://kissanime.mx: Watch One Piece Film Strong World kissanime Episode Full konosuba movie kissanime

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&user=rC2XXE4AAAAJ

Sketchfab: https://sketchfab.com/animeflixnl