Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА

НУКЛЕАРНА БОМБА: УТРОВО УАПСЕН ОРЦЕ КАМЧЕВ, СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА ОД ЗЕМЈАВА ОТКАКО ДОЗНАЛ ДЕКА ИСТРАГАТА ЗА ИМПЕРИЈА Е ПРИ КРАЈ!

Мактел дознава од извори во МВР дека утрово од пред својот дом бил лишен од слобода бизнисменот Јордан Орце Камчев.

Неофицијално причина за апсењето било барање од ОЈО Мвр да реагира затоа што добиле информации дека Камчев се спрема да ја напушти земјава откако му било јавено дека истрагата за Империја е при крај и дека овие денови ќе се покрене обвинение во кое тој е обвинет за серија на кривични дела од перење пари, преку кражба, даночно затајување и правење штета на 12 милиони евра на државниот буџет!

Се очекува денеска МВР, ОЈО и судот да се изјаснат дали му се менува мерката одземен пасош во мерка активен затворски притвор.

Фокус јавува дека инфото дека Камчев ќе бега први го обезбедиле од агенцијата АНБ, поранешна ДБК.

Неофицијално: Агенцијата за национална безбедност имаше информација дека Орце Камчев ќе бега. Набавен му беше бугарски пасош со негова фотографија а пасошот оригинален од вистинско лице од Република Бугарија.

Нeофицијално: Не е за ,,Империја” туку за ,,Плацевите на Водно.” ОЈО за организиран криминал и корупција бара 30 дена затворски притвор.

loading...

AniWatch anime online: Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 5 (https://aniwatch.pro/m/78e5/ep-5)

KissAnime kissanime fire force: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full (https://kissanimeonline.com/m/nND3/ep-1)