Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

НУЛЕАРНА БОМБА ОД БРИСЕЛ – РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ВО ТРКА ЗА ШЕФИЦА НА НАТО АЛИЈАНСАТА

Според информациите на Политико, името на новиот Генерален секретар ќе се утврдува напролет или идното лето, а истовремено во интензивните дипломатски комуникации се погласни се дебатите дека по 72 години на НАТО му треба промена – да назначи жена на највисоката цивилна функција. Дополнително, во одредени кругови се пласира иницијативата изборот за шефица на НАТО да се фокусира на земјите од Југоисточна и Источна Европа како јасен сигнал што треба да се прати до агресивната Русија и властодршците во Кремљ.

Анализата на Политико е дека во ваква констелација на односи три имња се наметнуваат како можни кандидатки – поранешната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, екс-претседателката на Литванија, Далиа Грибаускаите и актуелната шефица на естонската држава, Керсти Каjулаид.

Грабар-Китаровиќ, која од 2015 до 2020 година беше прва жена претседател на Хрватска, има предност зашто веќе работела во седиштето на НАТО како помошник-генерален секретар за јавна дипломатија во периодот од 2011 до 2014 година. Иако има темни петна од претседателската функција, таа сепак може да се пофали со едно од најимпресивните резимеа меѓу потенцијалните шефици на НАТО, работејќи и како хрватска министерка за Европа и како министерка за надворешни работи. Таа одигра важна улога во успешните апликации за членство на земјата во ЕУ и НАТО. Таа служеше и како амбасадорка на Хрватска во САД од 2008 до 2011 година, дополнително заврстувајќи ги односите со клучната НАТО членка, Америка.

Според извори во Брисел во трката се нов шеф на НАТО била вклучена и нашата министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска.

loading...

GoGoAnime: Taneyamagahara no Yoru anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime haikyuu to the top

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animeflix.nl: Watch Platonic Chain animeflix Episode 24 i want to eat your pancreas animeflix

Watch First Kiss Story Episode Full

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/117670984001647415663

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/117670984001647415663