(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките

О ГОСПОДЕ БОЖЕ, И ПОСЛЕ СЕ ЛУТАТ КОГА ГИ НАРЕКУВАМЕ ГРУЕВИСТИ – МИЦКОВСКИ ГО НАГРАДУВА ЧОВЕКОТ КОЈ МУ ПОМОГНА НА ГРУЈО ДА ИЗБЕГА ЗА БУДИМПЕШТА: РЕЖИМСКИОТ СЛУГА ДАШТЕВСКИ ЌЕ БИДЕ КАНДИДАТ ЗА ЧЛЕН ВО ДИК НА ВМРО ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одлучи кој ќе биде нивниот кандидат за претседател на Државната изборна комисија, на местото на досегашниот претседател на Комисијата, Оливер Деркоски кому му истекува мандатот.

Од партијата за Фокус потврдуваат дека еден од двата предлози за членови на ДИК ќе биде Александар Даштевски, кој беше на чело на Комисијата за антидискриминација во време кога Комисијата утврди дека поранешниот премиер, Никола Груевски бил жртва на политичка дискриминација.

-Претпоставувам дека е точно и дека наскоро ќе ме побараат. Инаку, поднесов документи во Собрание, изјави за Фокус Даштевски.

Од партијата велат дека за вториот предлог и за претседателот ќе одлучат утре. Претседателот на ДИК се избира по предлог на опозицијата.

loading...

ANIMEFLIX: Moonlight Mile 2nd Season: Touch Down anime episode 14 online free at https://animeflix.nl animeflix the promised neverland

TwistMoe: Mobile Fighter G Gundam (Dub) anime episode 49 online free at https://twistmoe.net twist moe

Website https://animebee.to: Watch Youjo Shenki Episode 0 animebee Episode Full anime websites

https://animedao.nl animedao tower of god

Ello: https://ello.co/animeflixnl

Forums unknownworlds: https://forums.unknownworlds.com/profile/animeflixnl