Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

ОБЕДИНЕТИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Брат Љубе заврши на црната листа поради војната во 2001-ва, Грујо и Сашо завршија на листата поради општа пљачка!

Во црната листа на САД се впишаа нови имиња, кои на оваа листа требаше
да бидат ставени уште многу одамна.

Веднаш по објавување на имињата на бегалецот Никола Груевски и неговиот
братучед на црната листа на САД, денешното раководството на ДПМНЕ
наместо да се огради од криминалните дела на нивниот екс лидер (или
можеби во сенка сѐ уште сегашен лидер) тие застануваат во негова одбрана
и преку нивни платени медиуми шират омраза и црна пропаганда.

Не знаеме дали оваа вест ќе го израдува раководството на ВМРО-ДПМНЕ, но
сакаме да ја искористиме оваа можност и да ја информираме јавноста со
споделување на следнава информација: Во комуникација со американски
конгресмени и членовите на Стејт Департментот, дојдовме до информација
дека Претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски ќе биде
тргнат од црната листа на САД и дека неговиот статус останува само
техничко прашање.

Да ве потсетиме дека претседателот на Обединети за Македонија, Љубе
Бошкоски беше ставен на црната листа на САД во време кога Македонија се
соочуваше со воена криза.

Стејт Департментот на кој вие се повикувате, во времето на криминалната
банда на Никола Груевски (која беше и главната причина поради која
коалициравме со СДСМ и здружената опозиција), во официјален извештај
нагласи дека Македонија има политички затвореник, потенцирајќи го токму
претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски.

Ве прашуваме, дали вашиот некогашен (сегашен) лидер Никола Груевски од
некоја земја е прогласен за политички затвореник, вклучувајќи ги дури и
диктаторските земји, како на пример Северна Кореја кои имаат сличен
начин на владеење со она кое вие како ВМРО-ДПМНЕ го спроведувавте во
времето на Никола Груевски?

Само да Ве потсетиме дека бегалецот тврдеше дека е подготвен да лежи во
затвор бидејќи „бил невин“, но очигледно со народните пари пребега во
Будимпешта. Со тоа, дури и пред судот да му изрече пресуди, си ја призна
вината.

Уште пред три години напоменавме дека, како негувачи на идеологијата на
ВМРО, подготвени сме да разговараме со вас и да размениме идеи, мислења
и ставови кога ќе се оградите од криминалните политики на Груевски и
неговиот роднина.

Немаме информација кој го напишал соопштението на ВМРО-ДПМНЕ, но сакаме
да напоменеме дека пред објавата на истото, требало добро да истажи и
направи анализа дека Обединети за Македонија не се застапени со свои
функционери ниту во локалната, ниту во централната власт.

Остануваме конструктивни критичари на секоја Влада, за доброто на
Македонија. Очекуваме, господинот Христијан Мицкоски да се извини за
овој погрешен „PR“ потег на неговата партија и со тоа да потврди дека се
оградува од бегалецот и неговата банда криминална.

loading...

https://go88.gg/

sunwin games báo cầu sunwin SUNWIN - NHÀ CÁI UY TÍN ĐÔNG NGƯỜI CHƠI NHẤT 2022