Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

ОБЈАВЕНА ЛИСТАТА КАДЕ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ОДИ НА ОДМОР СО ВАУЧЕР ДОДЕЛЕН ОД ВЛАДАТА

Министерството за економија ја објави листата каде граѓаните ќе можат да ги искористат ваучерите за одмор добиени од владата. на листата се 76 угостителски објекти, хотели и туристички агенции ширум државата.

Ваучерите се наменети за лица со ниски приходи, чии месечни примања во семејството не надминуваат нето-износ од 30 000 денари.

Целиот список може да го погледнете тука.

Ваучерите во вредност од 12 000 денари се наменети за лица со ниски приходи, чии месечни примања во семејството не надминуваат нето-износ од 30 000 денари. Пари има за 1 250 баратели
Од вкупно 4 086 граѓани што се пријавиле на повикот на Министерството за економија, 1 250 ќе добијат потврда/ваучер за летување во некоја од туристичките дестинации во земјава. Од ресорното министерство за „360 степени“ велат дека вработени во Секторот за туризам телефонски ќе ги контактираат апликантите чии барања се одобрени. По завршување на евалуацијата, списокот со добитниците ќе биде објавен на веб-страницата на Министерството.

„Од 5 јули 2021 година се издадени првите 500 ваучери, согласно динамиката. На 12.7.2021 г., Комисијата ќе ги подготви наредните 500 ваучери, а до 16.7.2021 г. ќе бидат издадени сите 1 250 ваучери, кои ќе може да се искористат најдоцна до 30 ноември 2021 година. Сите одобрени барања, согласно критериумите од Јавниот повик, телефонски се контактираат од Секторот за туризам“,

велат од ресорното министерство.

Потврдата за користење средства за организиран одмор се издава по принципот „прв дојден, прв услужен“

Вкупниот буџет за реализација на проектот е 15 милиони денари. Ваучерите во вредност од 12 000 денари се наменети за лица со ниски приходи, чии месечни примања во семејството не надминуваат нето-износ од 30 000 денари. Повикот заврши на 30 јуни, а согласно програмата, пари има само за 1 250 баратели.

„Имајќи предвид дека по објавување на повикот се виде големиот интерес за добивање ваучери, Министерството за економија веќе работи на зголемување на буџетот за оваа намена“,

велат од ресорното министерство за „360 степени“.

Ваучерите ќе може да се користат во угостителски објекти лоцирани во туристичките центри во Македонија, за што Министерството за економија веќе објави листа. На списокот се вкупно 76 угостителски објекти, хотели и туристички агенции ширум државата.

loading...

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Corpse Party: Missing Footage (https://animebee.to/m/29pp) Episode Full

https://animepahe.cc online anime

Website https://gogoanime.be: Watch Tenka Hyakken: Meiji-kan e Youkoso! gogoanime Episode 12 gogoanime gintama

Connect garmin: https://connect.garmin.com/modern/profile/632c1172-7170-4197-96fe-c880fe6bff83

Evensi: https://www.evensi.com/profile/gogoanimelol/3582393/savethedate/