КОСТАДИНОВ: Им го честитам Денот на пожарникарството на нашите пожарникари и да им се заблагодарам за нивната професионалност, храброст и пожртвуваност во извршувањето на работните задачи
КОСТАДИНОВ: Им го честитам Денот на пожарникарството на нашите пожарникари и да им се заблагодарам за нивната професионалност, храброст и пожртвуваност во извршувањето на работните задачи
СДСМ СТРУМИЦА: Нека ни е честит 20ти Мај, денот на Пожарникарите
СДСМ СТРУМИЦА: Нека ни е честит 20ти Мај, денот на Пожарникарите
Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите
Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите
Ковачевски: Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од 30.000 денари
Ковачевски: Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од 30.000 денари
АНТИВАКСЕРИTE ГО ВРАТИЈА ЧОВЕШТВОТО 1 ВЕК НАНАЗАД: Случаи на мајмунски сипаници во Европа, САД, Канада и Австралија
АНТИВАКСЕРИTE ГО ВРАТИЈА ЧОВЕШТВОТО 1 ВЕК НАНАЗАД: Случаи на мајмунски сипаници во Европа, САД, Канада и Австралија
Бујар Османи, на маргините на состанокот на Комитетот на министри на Советот на Европа кој се одржа во Торино, Италија оствари билатерлани средби со министрите за надворешни работи на Грузија, Илиа Дарчиашвили, на Азербејџан, Џејхун Бајрамов, Ерменија, Арарат Мирзојан, Република Молдавија, Нику Попеску и првата заменичка министерка за надворешни работи на Украина, Емине Џафарова
Бујар Османи, на маргините на состанокот на Комитетот на министри на Советот на Европа кој се одржа во Торино, Италија оствари билатерлани средби со министрите за надворешни работи на Грузија, Илиа Дарчиашвили, на Азербејџан, Џејхун Бајрамов, Ерменија, Арарат Мирзојан, Република Молдавија, Нику Попеску и првата заменичка министерка за надворешни работи на Украина, Емине Џафарова
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј

Од денеска влез во Грција со задолжителен негативен ПЦР или рапид антиген тест

Во шест часот утрово стапи во сила новата министерска одлука во Грција, според која, за влез во земјата задолжителен е негативен резултат од ПЦР или рапид тест, мерка што важи за сите патници со наполнети пет години, меѓу кои и оние од Северна Македонија, без разлика дали се вакцинирани или не или дали прележале Ковид-19.

Станува збор за привремена и вонредна мерка за празничниот период во пресрет на Божиќ и Нова година, а засега, одлуката е со траење до 10 јануари 2022 година.

Негативен резултат од ПЦР тест направен 72 часа пред патувањето или рапид 24 часа пред пристигнувањето, заедно со пополнет PLF формулар се задолжителни за влез во Грција.

Дополнително, невакцинираните и оние кои не прележале Ковид-19, а пристигнуваат од 16 конкретни земји, меѓу кои и Северна Македонија, задолжително ќе бидат тестирани по влезот во Грција, нешто што веќе извесен период се применува.

Новата министерска одлука „Предуслови за влез во земјата за ограничување на ширењето на Ковид-19“ во петокот беше објавена во Службен весник на Грција.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime free My Hero Academia Season 2

My Hero Academia Season 3 (Dub)

Horimiya (Dub) Episode 9

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

watch anime online AnimeDao Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

tải go88