Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество

Од корона почина пејачот и композитор Зафир Хаџиманов кој подолго време живее и твори во Србија, примил една доза вакцина на 5-ти март

Познатиот актер, пејач и композитор Зафир Хаџиманов почина како последица на вирусот ковид-19. Тој на 5 март на својот профил на Фејсбук објавил дека се вакцинирал против ковид-19.

Хаџиманов е роден на 25 декември 1943 година во Кавадарци и живееше и работеше во Белград.

Беше оженет со пејачката и актерка Сенка Велетанлиќ, со која го има синот Васил Хаџиманов, познат џез музичар.

Зад себе остави над 5.000 записи од македонски изворни песни.

Она пак што паѓа во очи е што Хаџиманов на 5 март на својот фејсбук профил има објавено дека се вакцинирал против Ковид-19 заедно со неговата сопруга Сенка Велетанлиќ.

„Сенка и јас се боцнавме, после долго чекање. Две пријатни дами не пецнаа неосетно. Вакцината ќе не спаси од куќен затвор“, напишал Хаџиманов на 5 март.

Она што не е јасно дали ја примил и втората доза на вакцина и кога точно се заразил.

Хаџиманов е роден на 25 декември 1943 година во Кавадарци и живееше во Белград. Зад себе остави над 5.000 записи од македонски изворни песни.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 11

anime websites Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

free anime AnimeHeaven DARLING in the FRANXX

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 Episode 11

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 15