Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

Од НИКОБ Лаб – Промотивни цени за алерготестови во текот на целиот месец мај по повод светскиот ден на астмата, продолжува акцијата подарок вино со секој ПЦР тест

Сезоната на алергиите е во полн ек, а симптомите како кивање, кашлање, пецкање и чешање на очите и носот се најчести при алергиски реакции.
Отстранете го секој сомнеж и бидете сигурни што ги предизвикува овие симптоми.

Во Никоб лаб се изработуваат најсовремени квантитативни алерготестови преку крв од производителот Polycheck® произведени во Германија.
Предноста на тестовите кои се изведуваат преку крв:
– Безбедност за пациентот- нема никаков контакт со алергените
– Терапијата која ја прима за алергии нема никаква интерференција со тестот и не треба да се прекинува
– Може да се изработи во било кое време
– Сигурност во резултатот- точно ги идентификува алергените
По повод Светскиот ден на астмата, Никоб Лаб нуди промотивни цени на:
– Панел за инхалациони алергени со 20 алергени
– Панел за инхалациони алергени со 30 алергени
– Педијатрискиот панел со 30 алергени
Дополнително нудиме и :
– Панел за нутрициони алергени со 30 алергени
– Панел за нутрициони алергени со 10 алергени
Линк до опис на видови на алергени во панелите: https://nikoblab.mk/promotivni-ceni-za-alergo-testovi/

Цена:
– Инхалационен панел со 20 алергени – 2000 ден.
– Инхалационен панел со 30 алергени – 3000 ден.
– Педијатриски панел со 30 алергени – 3000 ден.
– Прехрамбен панел со 30 алергени – 3000 ден.
– Прехрамбен панел со 10 алергени – 1500 ден.

Истовремено, Ве известуваме дека продолжуваме со промоцијата за подарок, со секој направен Ковид 19 тест – ПСР тест, Брз антигенски тест или било која биохемиска анализа добивате на подарок шише преубаво црвено вино од новата урбана винарија Парагон.

loading...

go88 events app go88 đăng nhập go88

sunwin ông đồ