Ковачевски – Драги: Остварените резултати да имаат завршница со итно отворање на пристапните преговори
Ковачевски – Драги: Остварените резултати да имаат завршница со итно отворање на пристапните преговори
СДСМ во САД, учествува во програмата за политички лидери организирана од американската амбасада во Скопје
СДСМ во САД, учествува во програмата за политички лидери организирана од американската амбасада во Скопје
Од почетокот на воената агресија во Украина загинале 234 деца
Од почетокот на воената агресија во Украина загинале 234 деца
ИНЦИДЕНТ ВО ЧАИР: ВРАБОТЕН ВО КАБИНЕТОТ НА ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МВР ВО КАВГА ПРИ ПОЛИЦИСКА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ЕБР ОД ЧАИР ПУКАЛ ВО ВОЗДУХ СО ПИШТОЛ ПО ШТО ИЗБЕГАЛ ПА ПОТОА СЕ ПРЕДАЛ НА МВР
ИНЦИДЕНТ ВО ЧАИР: ВРАБОТЕН ВО КАБИНЕТОТ НА ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МВР ВО КАВГА ПРИ ПОЛИЦИСКА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ЕБР ОД ЧАИР ПУКАЛ ВО ВОЗДУХ СО ПИШТОЛ ПО ШТО ИЗБЕГАЛ ПА ПОТОА СЕ ПРЕДАЛ НА МВР
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС: Украинците се борат за сопствената слобода, но оваа борба е и за одбрана на демократските вредности, ако Путин успее да победи целиот свет ќе биде поразен!
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС: Украинците се борат за сопствената слобода, но оваа борба е и за одбрана на демократските вредности, ако Путин успее да победи целиот свет ќе биде поразен!
ТВРД НАРОД ИСПАДНАА УКРАИНЦИВЕ: 82 проценти од Украинците веруваат дека нивната земја во никој случај не треба да отстапи територии
ТВРД НАРОД ИСПАДНАА УКРАИНЦИВЕ: 82 проценти од Украинците веруваат дека нивната земја во никој случај не треба да отстапи територии
Изваден 55 годишен маж од водите на реката Вардар, однесен во болница
Изваден 55 годишен маж од водите на реката Вардар, однесен во болница
ДУИ ја честита автокефалноста на Православната Црква во Северна Македонија
ДУИ ја честита автокефалноста на Православната Црква во Северна Македонија

ОД ВАКВИ СУДИИ СИ ПАТИМЕ 30 ГОДИНИ: ОВА Е СУДИЈАТА ЃОКО РИСТОВ КОЈ ГО ПУШТИ САШО МИЈАЛКОВ НА СЛОБОДА ИАКО ИМА 20 ГОДИНИ ДОСУДЕНА РОБИЈА А ГО ЧЕКААТ УШТЕ НАЈМАЛКУ ТОЛКУ

Кој е Ѓоко Ристов?

Судијата Ѓоко Ристов (40) e еден од неколкуте судии што работат на предмети од областа на организираниот криминал. Од 1996 година па наваму тој ги поминал сите судски должности, од волонтер, стручен соработник, па се до судија за организиран криминал. Нему му беа доделени дел од најзначајните предмети од организиран криминал. Во јавноста е познат по неколку судски процеси што се следеа со голем медиумски интерес. Откако е префрлен во Одделот за организиран криминал, судската функција ја извршува неколку години. Познат е по обемната пресуда во случајот “Изгрев“ каде покрај браќата Миладинови беа осудени и адвокати и нотари, но по една година Апелацискиот суд ја укина првостепената пресуда за овој судски процес кој сеуште се води.

Дел од предметите во кои постапува(л)
„Метастаза“ – случајот со инвалидските пензии;
„Бумеранг“– случајот со митото во граничната полиција;
„Албатрос“ – случајот со меѓународната мрежа на мигранти;
„Изгрев“ – случајот со милионските проневери преку хотелот „Изгрев“;
Потоа ќе претседава со советот за случајот „Калдрма“ – продолжение на акциите „Змиско око 1“ и „Змиско око 2“, по третпат полицијата уапси инкасанти од наплатните рампи вработени во ЈП „Македонија пат“.

Во случајот „Изгрев“ со милионските проневери преку струшкиот хотел „Изгрев“, претседател на судскиот совет беше Ѓоко Ристов, вториот судија беше Владимир Панчевски. Во „Армиско оружје“ судиите се распореден во обратен редослед, Панчевски заседава, а Ристов е втор судија во составот.

Судијата Ѓоко Ристов заедно со судијката Верка Петковска која исто така е кандидат за претседател на Кривичниот суд, беа членови во Советот кој го одби барањето на притвор на Специјалното јавно обвинителство за градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко. Ристов беше судија и во случаите Ликвидација и Шпион.

Му судеше и на Латас во случајот Тотал кој уште нема абер да се пресуди иако се води веќе 4 години!

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime SK8 the Infinity Episode 9

english dubbed anime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

Horimiya Episode 10

SK8 the Infinity Episode 5

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]