Кредитната агенција „Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на Северна Македонија
Кредитната агенција „Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на Северна Македонија
Русковска: Не е работа на Мицкоски и Пендаровски да коментираат судски одлуки, така се врши притисок
Русковска: Не е работа на Мицкоски и Пендаровски да коментираат судски одлуки, така се врши притисок
Премиерот Зоран Заев в понеделник на средба со претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен
Премиерот Зоран Заев в понеделник на средба со претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен
Бислимоски: Скопјани може да очекуваат поевтино парно греење во следната грејна сезона
Бислимоски: Скопјани може да очекуваат поевтино парно греење во следната грејна сезона
Растот на извозот од 7,8 отсто е потврда за успешноста на економските мерки на Владата предводена од СДСМ
Растот на извозот од 7,8 отсто е потврда за успешноста на економските мерки на Владата предводена од СДСМ
Русковска: Лицата за 27 април не се осудени за тероризам, тоа е друго дело
Русковска: Лицата за 27 април не се осудени за тероризам, тоа е друго дело
ВЕНКО РАСТУРА - Вчера се аплицирани 13.725 вакцини
ВЕНКО РАСТУРА - Вчера се аплицирани 13.725 вакцини
ПЕНДАРОВСКИ: МИЦКОВСКИ ДА НЕ ЈА МАНИПУЛИРА ЈАВНОСТА, ФАКТОТ ШТО НЕМАВМЕ ЗАЕДНИЧКО СООПШТЕНИЕ И ЗАЕДНИЧКИ ПРЕС ПО СРЕДБАТА ЗНАЧИ ДЕКА ЗА НИШТО НЕ СМЕ СЕ СОГЛАСИЛЕ!
ПЕНДАРОВСКИ: МИЦКОВСКИ ДА НЕ ЈА МАНИПУЛИРА ЈАВНОСТА, ФАКТОТ ШТО НЕМАВМЕ ЗАЕДНИЧКО СООПШТЕНИЕ И ЗАЕДНИЧКИ ПРЕС ПО СРЕДБАТА ЗНАЧИ ДЕКА ЗА НИШТО НЕ СМЕ СЕ СОГЛАСИЛЕ!

(ВИДЕО) ОДЛИЧНИ ВЕСТИ ОД БОЧВАРСКИ: Градиме автопат Битола-Прилеп, целосно го поправаме автопатот Тетово-Гостивар

„Битола – Прилеп е често споменуван пат. Најавувам дека таму ќе имаме автопат, но изграден според меѓународни правила и стандарди, таму очекувам забрзани постапки, тоа би бил првиот автопат кој според планот ќе се изгради следната година.. Проектирањето ќе се изведе во текот на оваа година и следната година да имаме и градежни зафати. Вториот голем проект во врска со автопатиштата ни е патот од Тетово до Гостивар, таму сакаме да добиеме едно модерно решение врз постоечкиот пат кој не е во добра кондиција.“- изјави министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, во вестите на Сител.

Го спомена и новиот автопат од Кичево до Охрид, кој интензивно се гради.

„Кичево – Охрид имаше проблеми со самите проекти и тие не беа добри од хартија да се пренесат во пракса, затоа нови проектирања беа потребни, денес тие се завршени и продолжуваме таму да работиме интенизвно, целиот автопат чини 600 милиони евра, има 57 километри. Знаете, таму немаше испланирано клучки, па некои работи мораше отпочеток. Ќе имаме посета и на терен наскоро, таму навистина има сериозни зафати, па и во текот на зимата се работи, имаме прогрес. Што се однесува до правецот Скопје – Блаце исто така има две делници, на правата се работи, за втората во тек се постапки за избор на изведувач и ќе останат последните 10 километри. Инвестициите во патишпта се големи проекти, внимаваме да не ни се случуваат репроекитрања, како претходно.“- дополни министерот Бочварски.

loading...

WCOStream dubbed anime: SK8 the Infinity (https://wcostream.cc/m/AADZ) Episode 12

AnimeHeaven anime heavene: Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10