Комерцијална банка во понеделник ќе започне со исплата на пензиите за мај
Комерцијална банка во понеделник ќе започне со исплата на пензиите за мај
Пролетната работна акција на Град Скопје и јавните претпријатија успешно се реализираше и во општина Сарај
Пролетната работна акција на Град Скопје и јавните претпријатија успешно се реализираше и во општина Сарај
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА, КОСТАДИН КОСТАДИНОВ: И ПОКРАЈ ГОЛЕМИТЕ ЕКОНОМСКИ ПРЕДИЗВИЦИ, СО МОЈОТ ТИМ СМЕ ФОКУСИРАНИ НА МОДЕРНА И ЕВРОПСКА ОПШТИНА
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА, КОСТАДИН КОСТАДИНОВ: И ПОКРАЈ ГОЛЕМИТЕ ЕКОНОМСКИ ПРЕДИЗВИЦИ, СО МОЈОТ ТИМ СМЕ ФОКУСИРАНИ НА МОДЕРНА И ЕВРОПСКА ОПШТИНА
ЗДРУЖЕНИЕТО “НАПРЕДНИ ЛОЗАРИ“ НЕ ГИ ПРИФАЌА ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ЦЕНИ ОД ВВ “ТИКВЕШ“
ЗДРУЖЕНИЕТО “НАПРЕДНИ ЛОЗАРИ“ НЕ ГИ ПРИФАЌА ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ЦЕНИ ОД ВВ “ТИКВЕШ“
Спасовски на трибина по повод јубилејот 30 години постоење на Македонски полициски синдикат
Спасовски на трибина по повод јубилејот 30 години постоење на Македонски полициски синдикат
Шаќири во Струга: Училиштето „Браќа Миладиновци“ ќе биде целосно реновирано со поддршка од МОН
Шаќири во Струга: Училиштето „Браќа Миладиновци“ ќе биде целосно реновирано со поддршка од МОН
(ВИДЕО) ЗА РУСКИОТ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ, НЕ ПОСТОИ МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ТУКУ ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА
(ВИДЕО) ЗА РУСКИОТ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ, НЕ ПОСТОИ МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ТУКУ ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА
КОИ СЕ СЕДУМТЕ СВЕТЦИ КОИ СЕ ОСНОВАЧИ НА ПРАВОСЛАВИЕТО И ЈА ПОВРЗУВААТ РУСКАТА, СРПСКАТА, БУГАРСКАТА И МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА?!
КОИ СЕ СЕДУМТЕ СВЕТЦИ КОИ СЕ ОСНОВАЧИ НА ПРАВОСЛАВИЕТО И ЈА ПОВРЗУВААТ РУСКАТА, СРПСКАТА, БУГАРСКАТА И МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА?!

ОДРЖАН ТАЕН СОСТАНОК, ПУТИН Е БЕСЕН, МИСЛЕШЕ ДЕКА ЛЕСНО И БРЗО ЌЕ ПОБЕДИ – тврди естонски европратеник

Естонскиот европратеник Рихо Терас, поранешен министер за одбрана на Естонија, на својот профил на Твитер објави дека има информации од разузнавачки кругови дека Путин одржал тајна средба со руски генерали и олигарси и дека е бесен.

Еве што напиша Терас:

„Путин е бесен, мислеше дека ќе победи лесно и брзо.

Путин е бесен, мислеше дека целата војна ќе заврши брзо, за еден до четири дена и дека ќе победи без проблем.

Русите немаат пари, оружје или ресурси

Русите немаа тактички план. Војната чини милиони долари дневно. Ракети имаат за максимум 3,4 дена, ги користат умерено.

Им недостига оружје, фабриките не можат физички да ги исполнат нарачките за оружје. Пушките и муницијата се најмногу што можат да обезбедат.

Ако Украина успее да ги задржи Русите 10 дена, тогаш Русите ќе мора да преговараат. Затоа што немаат пари, оружје или ресурси. Но, тие се рамнодушни кон санкциите.

Сакаат да предизвикаат паника

Припадниците на Специјалните операции се во близина на Киев од 18 февруари. Целта беше да се окупира Киев и да се воспостави марионетски режим.

Подготвуваат провокации против невини цивили за да предизвикаат паника. Тоа е нивниот адут.

Целиот план на Русија се потпира на паника, цивилите и војниците да се предадат, а Зеленски да бега.

Тие очекуваат предавање на Харков

Тие очекуваат Харков прво да се предаде и се надеваат дека и другите градови ќе го следат нивниот пример за да избегнат крвопролевање. Русите биле шокирани од жестокиот отпор на кој наишле.

Украинците мора да избегнуваат паника, ракетирањето служи исклучиво за заплашување, Русите ги отпуштаат по случаен избор за случајно да погодат станбени згради и да направат нападот да изгледа поголем отколку што навистина е.

Украина мора да остане силна и ние мора да им помогнеме“, напиша естонскиот европратеник.

Тој ги повика сите да ја рашират оваа информација за светот да разбере колку е важно да се помогне токму сега и без двоумење. „Тешко и е на Русија, но и на Украина е тешко доколку Западот не им даде порака“, заклучи тој.

Фото: ЕПА

loading...

watch anime dub. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch One Piece (Dub) Episode 764

free anime online The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

watch anime dub Boruto: Naruto Next Generations

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 4

AniWatch My Hero Academia Episode 8