Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод

Охрид му ја врати на српското собрание оградата од вила „Билјана“ по 70 години, плус за Србите ќе има бесплатен паркинг во Охрид!

Oградата од вилата „Билјана“ во Охрид денеска му е вратена на српското собрание, по повеќе од шест децении.

На примопредавањето учествуваа охридскиот градоначалник, Константин Георгиевски, и претседателот на парламентот во Србија, Ивица Дачиќ.

Станува збор за зачуван дел од железната ограда што бил пред парламентот од 1936 до 1956 година. Завршил во вила „Билјана“, која во времето на Југославија била изградена како резиденцијален објект на Јосип Броз Тито.

Дачиќ се заблагодари за брзата реакција од Македонија и оцени дека во последно време се направени чекори што покажуваат дека нашите односи треба да бидат братски и пријателски.

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски, истакна дека станува збор за гест на пријателство и поврзување помеѓу двата народа и унапредување на соработката.

Градоначалникот најави и дека српските туристи ќе бидат ослободени од плаќање паркинг во Охрид.

loading...

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Shuffle! (Dub) (https://animefreak.ws/m/LY9K) Episode 24

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Watch Metal Fight Beyblade (Dub) Episode 51

Watch anime online for free at AnimeBee anime to watch. Flying Witch (Dub) Episode 12

KissAnime Myspace: https://myspace.com/animemx0