(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава

ОЈО МОРА ДА СЕ РАЗБУДИ ОД СОНОТ – Млада велешанка претепана и силувана – ОЈО по 6 месеци: Се уште работиме на случајот

Силувана, претепана и со тешки трауми. Ова е голготата низ која поминува велешанката Моника Јовановска која цели шест месеци чека ОЈО да покрене обвиение против насилникот. Оваа млада девојка за ТВ 24 раскажа и со документи го поткрепи случајот во кој вели дека била брутално тепана со тупаници, клоци, силувана, па повторно тепана од 32 годишниот велешанец со кој претходно била во врска.

Настанот се случил ноќта на 2 август на автопатот Скопје-Велес, на враќање од кафе ресторант каде биле да разговараат, а Моника одбила да ја продолжи врската со него.

Истата ноќ Моника во тешка состојба во придружба на родителите го пријавила случајот во СВР Велес каде што е направен Записник, по што се направени лекарски прегледи и е пратена на испитување и вештачење на Институтот за судска медиција. Таа вели дека шест случајот е згалавен во обвинителството. Нема епилог, но таа нема ниту повратана информација – до каде е истрагата, зошто трае толку долго.

Од обвинителствто за тв 24 велат дека се очекува да има решпение, но не кажуваат кога тоа ќе се случи.

„Ве известуваме дека во Основното јавно обвинителство Велес во тек е предистражна постапка за настанот за кој прашувате. Надлежниот јавен обвинител ги прибира материјалните и вербални докази по чие разгледување и анализа ќе донесе јавно обвинителска одлука за натамошниот тек на постапката.“

Во меѓувреме осомничениот слободно се шета низ улиците на Велес, а тоа најмногу ја плаши Јовановска. Таа апелира ваквите случаи да не станат маратонски, зошто на тој начин се охрабруваат насилниците.

Јовановска веќе со месеци прима терапија за физичките и психичките трауми што ги има претрпено. Жртва е на двојна виктимизација, озборувања, дезинформации во средината.

loading...

4Anime free anime: My Hero Academia 2 Episode 25

AnimeHeaven animeheaven dragon ball: Dr. Stone: Stone Wars Episode 11