АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ

Тоа што соптвениците на Слободен Печат не се согласија со неговата уредувачка политика и го сменија, Геро не може да му го прости на Заев.

Тоа што оретходно Геро не стана шеф за медиуми на местото на Роберт Поповски исто така беше смртен грев на Заев кон Геро кој си имаше умислено дека е неофицијален медиски крал на левицата.

Сега полн со омраза и гнев чекаше и чекаше и на крај дочека, небаре поразите политички не се дел од политиката. Еднаш тие мора да се случат, што не значи дека тоа те прави голем мудрец што си рекол дека некогаш Заев ќе биде поразен.

Геро не знае да се израдува на вољата на народот и триумфот на неговата ВМРО ДПМНЕ, туку полн со црнило и со омраза и со гнев напишал колумна полна со клетви, па споменува и гробови и смрт и што ли не за Зоран Заев.

Кого ли ќе мрази Геро кога Заев ќе реши да се пензионира? Што ли ќе прави без омразата кон Заев која му беше како гориво и смисла за живеење? Ќе најде ли некој друг да мрази па пак омразата да го храни и да му дава сила?

Каков психопат, каков очаен човек. Да ги користиш медиумите за да се пресметуваш со некого на лична основа полн со омраза и гнев, патолошка омраза која те опседнува… Притоа тој човек што го мразиш ги направи сите твои визии за кои пишуваш 30 години, ја внесе земјата во НАТО, ја направи земјата еднакво општество за сите, ги реши повеќето отворени проблеми дома и со соседите на мирен начин, ја стабилизира земјата демократски, системски, земјата е постабилна од било кога… Тоа го прави апсурдот на омразата уште поголем, значи тотално е личен и веројатно се работи за изневерени лични амбиции и очекувања за лична корист, ништо друго…

(Текстот погоре е колумна и личен став на уредникот на Мактел, Саше Политико. Квалификациите се лично мислење на Саше Ивановски и треба да се земат со резерва, не се проверени факти)

loading...

Watch 80 Days Around the World With Willy Fog (Dub) Episode 26

Website https://animebee.to: Watch Pokémon the Series: XYZ animebee Episode 49-Special anime websites

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD