Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ

ОНИ НАЈВИШЕ ГО ИЗЕДОА СТАПОТ ОД КРИЗАТА – Музичарите пак бараат помош од Владата!

И музичарите бараат да продолжи исплатата на плата како досега. Тие не работат близу цела година, од март лани. Во целиот овој период два пати им беа исплатени по две минимални бруто плати. Првиот пат за април и мај и уште една на крајот на годината. Сега бараат овие исплати да продолжат.

Исплата на плата бараат и туристичките работници. Обемот на работа кај нив во моментов изнесува 2% споредено со нормални услови. Затоа сметаат дека поддршката за зачување на работните места безусловно треба да продолжи и да важи и за јануарската плата.

Владата наместо исплата на плата, во петтиот пакет мерки најверојатно ќе понуди бескаматни кредити. Фирмите кои ќе земат ваков кредит, ако годината ја завршат во позитива и без отпуштени работници, освен што нема да платат камата ќе добијат отпис и на 30% од главниот долг. Ова се прави затоа што не може да се примени досегашната формула според која минимална плата добиваа оние кои имаат пад на приходите од најмалку 30% споредено со истиот месец лани. Работодавачите пак велат дека исплатата треба да продлжи со споредба на приходите со 2019 наместо со 2020 година.

Исплатата на плата за зачувување на работните места беше оценета како најдобра мерка од сите пакети кои во 2020 ги понуди Владата. Преку неа, плата добиваа над 60.000 работници.

loading...

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

AnimeFreak: Tekkaman Blade: Burning Clock anime episode Full online free at https://animefreak.ws dubbed anime

AnimeDao: Special Powered Armor Troop Dorvack anime episode 36 online free at https://animedao.nl anime online

4Anime: Master of Torque anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation free

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/animefreakws/

Soundcloud: https://soundcloud.com/animeflixnl