(ВИДЕО) Запленети над 1100 метри мрежа и околу 100 килограми риба во Преспанското езеро
(ВИДЕО) Запленети над 1100 метри мрежа и околу 100 килограми риба во Преспанското езеро
Ковачевски - Драги: Проширувањето на ЕУ е клучно за просперитет на регионот и на Европа
Ковачевски - Драги: Проширувањето на ЕУ е клучно за просперитет на регионот и на Европа
Бектеши: Верски објекти и приватни училишта направиле сериозни злоупотреби – плаќале пониска цена на електрична енергија
Бектеши: Верски објекти и приватни училишта направиле сериозни злоупотреби – плаќале пониска цена на електрична енергија
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) УБАВ ДЕН ДЕНЕСКА: ДОДЕКА ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА СЕ ПОКЛОНУВАШЕ НАД ГРОБОТ НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО ЦРКВАТА СВЕТИ КЛЕМЕНТЕ ВО РИМ, МПЦ ДОБИ АВТОКЕФАЛНОСТ ВО СКОПЈЕ
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) УБАВ ДЕН ДЕНЕСКА: ДОДЕКА ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА СЕ ПОКЛОНУВАШЕ НАД ГРОБОТ НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО ЦРКВАТА СВЕТИ КЛЕМЕНТЕ ВО РИМ, МПЦ ДОБИ АВТОКЕФАЛНОСТ ВО СКОПЈЕ
Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје
Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје
Ковачевски: Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ е достоен продолжувач на визијата и просветителското дело на светите браќа
Ковачевски: Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ е достоен продолжувач на визијата и просветителското дело на светите браќа
Средба во ДАВОС на претседателот Пендаровски со францускиот економист Жак Атали
Средба во ДАВОС на претседателот Пендаровски со францускиот економист Жак Атали
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј

ОПАСНО МАЕСТРАЛЕН ДИПЛОМАТСКИ ПОТЕГ НА РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО СКОПЈЕ, ОВА Е ОД СЛАВНАТА ДИПЛОМАТСКА ШКОЛА НА СССР: УСПЕАЈА НАВИДУМ ПРИЈАТЕЛСКИ ДА НЕ СКАРААТ СО БУГАРИЈА БАШ ВО МОМЕНТИТЕ КОГА ТРЕБА ДА ПАДНЕ ВЕТОТО КОН ЕУ!

На братскиот македонски народ му го честитаме државниот празник – денот на Свети Климент Охридски, големиот просветител, првиот словенски епископ, еден од основоположниците на кирилското писмо кое ги поврзува современите руски и македонски јазици, напишаа на твитер од руската амбасада во земјава.

На тоа реагираше професор Пламен Павлов, еден од најголемите познавачи на бугарската и балканската средновековна историја, реагирајќи на честитката на амбасадата на руската федерација во Скопје.

– За жал, имаме уште една руска провокација, која има за цел да забие клин меѓу Бугарија и Северна Македонија и да ја искриви вистината до крајно невозможен степен, изјави за „Бгнес“ професорот Павлов.

Професорот Павлов вели дека сите историски извори – биографии и други документи – јасно говорат за, како што вели, неговата бугарска припадност.

Ова е маестрален потег на рускиот амбасадор, со тоа што го нарекоа свети Климент македонски, тие ја налутија Бугарија што не ни оди во прилог. Ова е секако намерно правење инцидент од страна на Русија затоа што Свети Климент бил сесловенски учител и припаѓа на сите словени, но Русија сака да предизвика инцидент и знаат како тоа да го направат. Подлоста на потегот е во тоа што не можеш да ги обвиниш за ништо официјално затоа што се кријат зад големта љубов кон нас како народ, што е секако приказна за мали деца.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Fairy Tail (Dub)

Death Note (Dub) Episode 29

Tokyo Revengers (Dub) Episode 16

watch subbed anime Hunter x Hunter (2011)

GoGoAnime Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 5 - Uncen