Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
ЗАЕВ: Животот и делото на Конески се судбински врзани и со раѓањето на македонска државност
ЗАЕВ: Животот и делото на Конески се судбински врзани и со раѓањето на македонска државност

OPEL CORSA – СО ГРОМ ПОНУДА! ОТКРИЈТЕ ЈА OPEL CORSA – ГЕРМАНСКИ ГРАДСКИ АВТОМОБИЛ ПОДГОТВЕН ЗА ИДНИНАТА

• Портфолио на енергетски единици: шеста генерација на Opel Corsa со дизел и бензински мотори, како и чист електричен погон за прв пат
• Забавно возење: напредни мотори, ниска позиција за седење, спортско ракување
• Ефикасност: помала потрошувачка на гориво, голема подвижност

Шестата генерација на Opel Corsa е вистинскиот автомобил за секого!
А сега можете да ја добиете во понуда со бензински мотор, 75 КС и “EDITION” Ниво на опременост за 12.990 €!
Понуда која на своите потенцијални клиенти им ја нуди дилерската мрежа на Опел во Скопје – „Аутомакедонија“, „Ауто Цем“ – Тетово и „Еуроимпекс“ генерален увозник за Opel во Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија.

Запознајте го германскиот градски автомобил подготвен за иднината, комбинација на забава при секојдневното возење и возбудлива технологија.
Кога станува збор за перформанси во возењето и ниска емисија на CO2, моторите на Corsa се во првите редови! А сега имате избор помеѓу бензин, дизел и електрична верзија.
Без разлика што ќе одберете, Corsa секогаш нуди динамично, непречено, економично и ефикасно возење.
Да, забавно е да се зборува за овој модел. Но, уште позабавно е да се вози!
Закажете тест возење на следниов линк: https://www.opel.mk/tools/opel-baranje-za-test-vozenje.html

За повеќе информации обратете се во Еуроимпекс или дилерската мрежа во Скопје – „Аутомакедонија“ и „Ауто Цем“ – Тетово.

– Opel Corsa ја оствари својата светска премиера на Меѓународниот саем за автомобили во Франкфурт во септември 2019 година и беше прогласен за „Компаниски автомобил на годината “во класата на мали автомобили од страна на читателите на Auto Bild.
Opel Corsa е исто така добитник на AUTOBEST наградата „Best Buy Cars Of Europe“ за 2020 година.

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Dragon Ball Super (Dub) Episode 124

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24

Bleach

High School DxD