КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
ЛАДИЧ: Киносалата „Рудар“ во Пробиштип е во финална подготовка
ЛАДИЧ: Киносалата „Рудар“ во Пробиштип е во финална подготовка
АКО СЕ ДОДАДАТ ГЛАСОВИТЕ НА БЕСА И ЛДП/ДОМ НА ОНИЕ ШТО ГИ ОСВОИ СДСМ, ОВИЕ ИЗБОРИ СЕ НЕРЕШЕНО ЗА ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА!
АКО СЕ ДОДАДАТ ГЛАСОВИТЕ НА БЕСА И ЛДП/ДОМ НА ОНИЕ ШТО ГИ ОСВОИ СДСМ, ОВИЕ ИЗБОРИ СЕ НЕРЕШЕНО ЗА ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА!

ОПШТИНА АЕРОДРОМ: Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Дејан Митески, деновиве повторно се обиде да ја дискредитира работата на Општина Аеродром и на градоначалникот Златко Марин со тешки клевети и бесрамни лаги

Дејан Митески клевети и лаже!

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Дејан Митески, деновиве повторно се обиде да ја дискредитира работата на Општина Аеродром и на градоначалникот Златко Марин со тешки клевети и бесрамни лаги, кои станаа синоним за неговата партија. Овој пат тој измисли сума, од само нему познати извори, од 3 милиони денари што наводно Општината треба да и ги исплати на Фудбалската федерација на Македонија од својот буџет за штета и трошоци, што е апсолутна невистина.

Општина Аеродром навистина имаше спор со ФФМ, но не за раскинување на договор, како што тврди Митески, туку за предмет „смеќавање на владение“ со вредност на спорот од 40 илјади денари, што значи дека спорот не е за надомест на штета и трошоци од 3 милиони денари. Досега Општината ниту имала ниту се водел судски спор за надомест и судски трошоци за парични побарувања, а најмалку во вредност од 3 милиони денари. Во моментов тече постапката за договор со ФФМ за уредување на идната правна регулатива за користење на фудбалското игралиште во Реонски центар. Исто така, од двете страни постои иницијатива да се најде модел за користење на игралиштето и за младинските репрезентации и за жителите на Општина Аеродром, а од друга страна да се зачува во одлична состојба како и досега.

Оттаму, обвинувањето за штета од 3 милиони денари е уште еден од низата небулозни неосновани напади и дезинформации за Општината и градоначалникот. Дејан Митески како најверојатен претендент за кандидат за градоначалник на Општина Аеродром, кој во изминатите месеци интензивно пласира само лаги и непроверени информации во јавноста, обвинувањето го завршува со „вака не се води општина“ очигледно несвесен дека до градоначалничка позиција не се стигнува со клевети и лаги.

loading...

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Valley of White Birds Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Spooky Kitaro: The Obake Nighter animebee Episode Full dubbed anime

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/kissanimemx

Multichain: https://www.multichain.com/qa/user/animefreakws