Францускиот печат за новата влада: Крај на политичката криза во Северна Македонија
Францускиот печат за новата влада: Крај на политичката криза во Северна Македонија
Ковачевски задоволен од министрите на ДУИ: Никогаш не сум ги дедел луѓето на кадри од одредена политичка партија
Ковачевски задоволен од министрите на ДУИ: Никогаш не сум ги дедел луѓето на кадри од одредена политичка партија
И ФРАНЦИЈА ЌЕ МУ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИОТ ЃОКОВИЌ ДА ИГРА НА РОЛАН ГАРОС
И ФРАНЦИЈА ЌЕ МУ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИОТ ЃОКОВИЌ ДА ИГРА НА РОЛАН ГАРОС
Во Фонд за иновации и технолошки развој денеска се изврши примопредавање помеѓу досегашниот директор на #ФИТР Коста Петров и новоименуваниот директор Фестим Халили
Во Фонд за иновации и технолошки развој денеска се изврши примопредавање помеѓу досегашниот директор на #ФИТР Коста Петров и новоименуваниот директор Фестим Халили
ЗА СТУДЕНТИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА – МОЖНОСТ ЗА ИНТЕРНАЦИОНАЛНО РАБОТНО ИСКУСТВО ЛЕТНА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО АМЕРИКА и ГЕРМАНИЈА ОНЛИНЕ ПРЕЗЕНТАЦИЈА – 20 ЈАНУАРИ
ЗА СТУДЕНТИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА – МОЖНОСТ ЗА ИНТЕРНАЦИОНАЛНО РАБОТНО ИСКУСТВО ЛЕТНА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО АМЕРИКА и ГЕРМАНИЈА ОНЛИНЕ ПРЕЗЕНТАЦИЈА – 20 ЈАНУАРИ
ОРДАНОВСКИ: СИТЕ СЕ ЗБУНЕТИ И СДСМ И ВМРО ДПМНЕ ОД СМЕНАТА КОВАЧЕВСКИ - ЗАЕВ, НО ЗА ВМРО ДПМНЕ ПОГОЛЕМ ПРОБЛЕМ Е АРСОВСКА КОЈА Е НЕ САМО НЕСПОСОБНА ТУКУ И НЕЗАИНТЕРЕСИРАНА ЗА СВОЈАТА ФУНКЦИЈА, МИЦКОВСКИ СИГУРНО СЕ КАЕ ШТО ЈА КАНДИДИРАШЕ, ТАА ЖЕНА ЌЕ МУ ЈА УНИШТИ АМБИЦИЈАТА ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР
ОРДАНОВСКИ: СИТЕ СЕ ЗБУНЕТИ И СДСМ И ВМРО ДПМНЕ ОД СМЕНАТА КОВАЧЕВСКИ - ЗАЕВ, НО ЗА ВМРО ДПМНЕ ПОГОЛЕМ ПРОБЛЕМ Е АРСОВСКА КОЈА Е НЕ САМО НЕСПОСОБНА ТУКУ И НЕЗАИНТЕРЕСИРАНА ЗА СВОЈАТА ФУНКЦИЈА, МИЦКОВСКИ СИГУРНО СЕ КАЕ ШТО ЈА КАНДИДИРАШЕ, ТАА ЖЕНА ЌЕ МУ ЈА УНИШТИ АМБИЦИЈАТА ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР
ЗА ДА НЕ ГО ОШТЕТИ БУЏЕТОТ, ЗАЕВ ЗА А1ОН ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ СЕ ОТКАЖЕ ОД СИТЕ ПРИВИЛЕГИИ ОСВЕН ЕДНА КОЈА ЌЕ ЈА КОРИСТИ РЕТКО
ЗА ДА НЕ ГО ОШТЕТИ БУЏЕТОТ, ЗАЕВ ЗА А1ОН ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ СЕ ОТКАЖЕ ОД СИТЕ ПРИВИЛЕГИИ ОСВЕН ЕДНА КОЈА ЌЕ ЈА КОРИСТИ РЕТКО
(ВИДЕО) Ковачевски: Преку интензивна соработка со Бугарија ќе ја вратиме довербата меѓу граѓаните на двете земји
(ВИДЕО) Ковачевски: Преку интензивна соработка со Бугарија ќе ја вратиме довербата меѓу граѓаните на двете земји

ОПШТИНА ЦЕНТАР ГИ УРНА ТРАФИКИТЕ НА АВТОБУСКАТА СТАНИЦА КАЈ СКОПСКИ ЗЕЛЕН ПАЗАР

Урнати се пет времени објекти. (Фото: Општина Центар)

Општина Центар денес ги урна трафиките кои се наоѓаат на тротоарот кај автобуската станица кај Зелен пазар во Скопје. Од Општината велат дека станува збор за пет времени објекти и се пристапило кон нивно уривање откако инвеститорите, односно сопствениците не постапиле по издадените решенија за отстранување.

Овој потег есенва беше реновиран и уреден со нов плочник и зеленило од Град Скопје.

„Акцијата продолжува и во наредниот период и ќе опфати уривање на вкупно 18 нелегални објекти на територија на општината“, велат од Општина Центар.

Вчера во рамките на акцијата беа урнати два објекти на улицата Водњанска.

loading...

anime stream. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

dubbed anime SK8 the Infinity

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 4

AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)

online anime Bleach (Dub)

AnimeHeaven Tokyo Revengers Episode 23 - Uncen