Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија

Општина Центар започна со поставување на водоводна мрежа на улицата „Отон Жупанчиќ“ во Дебар Маало

Утринава започнаа подготвителните градежни работи за поставување на новата водоводна мрежа на улицата „Отон Жупанчиќ“ во Дебар Маало.

Со поставувањето на водоводната мрежа Општина Центар решава долгогодишен проблем на жителите кои живеат на оваа улица, кои досега немаа сопствена водоводна мрежа, туку користеа вода од посебен приклучок на водоводот на една од соседните улици.

Водоводната мрежа ќе биде изведена со дуктилни цевки, во должина од вкупно 120 метри и трајно ќе го реши проблемот со водоснабдувањето во овој дел од Општина Центар.

Градежните активности ќе завршат за 30 дена, односно веќе на крајот на јануари идната година, жителите на улицата „Отон Жупанчиќ“ ќе добиваат вода од новата водоводна мрежа.

loading...

online anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime online Horimiya

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 12

anime streaming AnimeDao Naruto (Dub)

My Hero Academia (Dub) Episode 11

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

tải go88