Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

ОПШТИНА ДЕЛЧЕВО СО ПОМОШ НА ДОНАТОРИ ПОДЕЛИ ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ПО ПОВОД ВЕЛИГДЕН И РАМАЗАН

Хуманитарни пакети по повод верските празници

Во пресрет на големиот христијански празник Велигден, но и по повод светиот месец Рамазан, Општина Делчево и компанијата „Зегин“ донираа 30 хуманитарни прехранбени пакети наменети на семејства кои живеат во социјален ризик.

Петнаесет хуманитарни пакети, денеска се дитрибуирани во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Делчево, а исто толку прехранбени пакети се дистрибуираа и до Џамискиот одбор на градската џамија „Султан Мехмед Фатих ıı“, каде одговорните лица ќе ги распределат пакетите до своите верници на кои оваа помош им е непоходна и добредојдена.

Градоначалникот Трајковски изрази благодарност до компанијата „Зегин“ за нивната перманентна поддршка на хуманитарните акции, како општествено одговорна фирма.

-Со цел да се обезбеди побогата празнична трпеза и да се помогне на семејствата достоинствено да ги прослават големите верски празници и да се покаже дека никој не е заборавен, заедно со компанијата „Зегин“ дониравме прехранбени пакети наменети за 15 христијански и 15 муслимански семејства кои живеат во социјален ризик во Општинава. Хуманоста е широк поим што значи да се помага секогаш и во секој момент, без разлика на верска, етничка и национална припадност. Нека се за многу години големите празници, нагласи Трајковски

loading...

phần mềm hack tài xỉu go88 miễn phí Go88 Club - Thiên đường cờ bạc online go88 khoá tài khoản

sunwin âu sunwin không nạp được tiền sunwin âu