Џафери избувнал туку се нервирал зашто вработените ги згрешиле материјалите и се шетале
Џафери избувнал туку се нервирал зашто вработените ги згрешиле материјалите и се шетале
Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква
Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква
Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести
Странски војници предизвикаа нови инциденти во Скопје!
Странски војници предизвикаа нови инциденти во Скопје!
Кој е Убиецот од Тексас: Бил агресивен и го малтретирале во училиште
Кој е Убиецот од Тексас: Бил агресивен и го малтретирале во училиште
Уредничка на Телма повикана од обвинителство и МВР на распит за необјавена вест
Уредничка на Телма повикана од обвинителство и МВР на распит за необјавена вест
Ќучук: Фер е барањето Бугарите во Северна Македонија да бидат составен дел од македонскиот Устав
Ќучук: Фер е барањето Бугарите во Северна Македонија да бидат составен дел од македонскиот Устав

ОПШТИНА КРУШЕВО СО АПЕЛ ДО КРУШЕВЧАНИ: Градежен отпад да не се фрла во контејнерите, тоа ја усложнува и успорува работата на „Комуна“

Почитувани,

При одведување на отпад од контејнерите поставени на терен кој е тешко пристапен во зимски ослови вработените во „Комуна“ се соочуваат со потешкотии на празнење на контејнерите заради градежен отпад кој и покрај апелите на претпријатието се фрла во јавно достапните контејнери

Денешната затекната ситуација покажа дека заради градежен отпад службите беа принудени да го чистат контејнерот рачно за да се избегне оштетување на пресата. Контејнерите не можат да бидат подигнати од комуналното возило токму заради градежниот отпад.

ЈП „Комуна“ во неколку наврати известуваше дека излегува во пресрет на граѓаните кои имаат градежен отпад со тоа што се повикуваат да го известат претпријатието за механизација од „Комуна“ да го одведе истиот одделно од останатиот отпад.

Затекнатата ситуација, која е само надополнение на големите количини снег и мраз, ја отежнува и успорува работата, а тоа остава простор контејнерите дополнително да се преполнуваат и отпадот да се расфрла.

Апелираме повторно граѓаните да не го фрлаат градежниот отпад во јавно достапните контејнери и да го контактираат претпријатието за ние да излеземе во пресрет.

loading...

english dubbed anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch animes Mieruko-chan

AnimeDao Mieruko-chan Episode 12

anime to watch Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeDao My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 24

AnimeDao Attack on Titan Season 3